Jesteś fanem Popka? U ONR masz przechlapane... "Potraktować jak kibica wrogiego klubu"

1. ONR z Białegostoku ostrzega przed hiphopowym zespołem "Gang Albanii" 2. Powód? Znak rozpoznawczy muzyków, przypominający godło Albanii 3. Zdaniem ONR, jest to "emblemat obcego i w dodatku wrogiego narodu"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Kontrowersyjna grupa raperów, zjednoczona wokół jeszcze bardziej kontrowersyjnego wykonawcy - Popka, zagrała w ubiegły weekend w Białymstoku. Sam plan przyjazdu hiphopowców nie spodobał się jednak Obozowi Narodowo-Radykalnemu, który jeszcze przed występem zamieścił na swoim profilu specjalne oświadczenie.

ONR z Białegostoku ostrzega przed hiphopowym zespołem 'Gang Albanii'ONR z Białegostoku ostrzega przed hiphopowym zespołem "Gang Albanii" Facebook.com/ONR Białystok

O chodzi narodowcom? "Nie krytykujemy nikogo, za to że lubi słuchać takiego gó**a - nic nam do tego" - napisali członkowie ONR z Białegostoku i jednocześnie dodali: "Natomiast, według nas noszenie emblematów obcego i w dodatku wrogiego narodu, jest co najmniej nieporozumieniem".

"Nie po to organizowane są w Białymstoku manifestacje poparcia dla Serbów w sprawie Kosova, aby teraz po mieście chodziły osoby w czerwonych koszulkach/bluzach ze znakami przypominającymi godło Albanii" - twierdzą narodowcy.

Ich krótki wpis kończy się natomiast instrukcją, jak - ich zdaniem - należy się zachować w przypadku spotkania w Białymstoku fanów "Gangu Albanii". Otóż, według ONR, "należy ich w odpowiedni sposób upominać, czyli traktując w taki sam sposób jak na przykład kibica wrogiego klubu chodzącego po terenie naszego miasta".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: