Prawica oburzona ciemnoskórymi dziećmi na pudełkach czekoladek. Nie wiedzieli jednak o pewnej rzeczy

Członkowie niemieckiej, skrajnie prawicowej Pegidy oburzyli się, że na pudełkach czekoladek Kinder pojawiły się zdjęcia ciemnoskórych dzieci. Nie wiedzieli, że są to zdjęcia znanych NIemców.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas "Naprawdę w sprzedaży jest coś takiego?" - brzmiał wpis na profilu facebookowym ruch Pegida. Do wpisu zostało dodane zdjęcie dwóch opakowań czekoladek. Na jednym widniało zdjęcie czarnoskórego dziecka, na drugim - dziecka z rejonów Bliskiego Wschodu.

"Próbują wcisnąć ten badziew biednym Niemcom" - to jeden z komentarzy przychylnych Pegidzie. "To na pewno nie jest jakiś fotomontaż?" - zastanawiał się ktoś inny.

Niechęć do osób innego koloru skóry jest w tym przypadku tym bardziej absurdalna, że na opakowaniach umieszczono zdjęcia z dzieciństwa... piłkarzy reprezentacji Niemiec. Firma Ferrero, producent Kinder Chocolate, przygotowała te specjalne opakowania z okazji zbliżających się mistrzostw w piłce nożnej Euro 2016.

Na fotografiach, którymi oburzyli się członkowie ruchu, znajdują się małoletni Ilkay Gündogan tureckiego pochodzenia (od 2011 roku gwiazda Borussii Dortmund) oraz Jerome Boateng (z Bayernu Monachium), którego ojciec pochodzi z Ghany. "Biedni Niemcy... Zamknijcie granice, zatrzymajcie eksport i migracje. Wtedy zostaniecie z bezrobociem i lokalną ligą!" - napisał jeden z użytkowników Facebooka, który zauważył nietakt na profilu Pegidy.

Firma Ferrero wydała oświadczenie, w związku z rasistowskimi komentarzami, które pojawiły się w mediach społecznościowych. "Jesteśmy przeciwni wszelkim formom dyskryminacji i ksenofobii. Nie akceptujemy tego" - czytamy w nim.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

QUIZ: Większość Amerykanów poległa na tym teście dla 10-latków. A Ty?

 

Którego gazu najwięcej jest w ziemskiej atmosferze? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: