Modelka utopiła się w trakcie sesji zdjęciowej

Tajwańska modelka Olivia Ku pozowała do podwodnej sesji zdjęciowej na plażach Houpihu. Utonęła w wodach Morza Południowochińskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas 25-letnia modelka zmarła tragicznie 16 maja, po nieudanych próbach reanimacji. Policja nie chce komentować zdarzenia do czasu zakończenia śledztwa w tej sprawie.

Podejrzewa się, że przyczyną tragedii, do której doszło na głębokości 6 metrów, mógł być atak astmy. Pojawiły się też informacje, że fotograf mógł zachęcać modelkę do zdejmowania maski tlenowej na zbyt długi czas - podaje Fox News .

Olivia Ku miała trzyletnie doświadczenie w nurkowaniu. Jako wolontariusz pomagała w oczyszczaniu dna morskiego z odpadków.

Reprezentująca modelkę agencja Eelin spotkała się z zarzutami, że nie zapewniła Olivi Ku odpowiednich środków bezpieczeństwa, w postaci dodatkowego nurka.

Przedstawiciele agencji podkreślili jednak, że modelka nie dostała zgody na tę sesję i wzięła w niej udział na własną rękę. Jednocześnie zapowiedzieli, że firma pomoże rodzinie Olivi w przygotowaniu pogrzebu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Tymi pytaniami fundacja BBVA sprawdziła naszą wiedzę. Wiesz więcej niż przeciętny Polak?

 

Gorące powietrze się unosi Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: