Nowy sposób na oszustwo. Uwaga, to nie jest mail od komornika

1. Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed fałszywimi mailami 2. Ktoś podszywa się pod komornika sądowego 3. Wiadomość zawiera złośliwe oprogramowanie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wiadomość jest rozsyłana m.in. z adresu: Komornik Sądowy barbara.pudelska@instytut.eris.pl. W treści maila znajduje się plik do pobrania, który ma rzekomo stanowić fotokopię wyroku Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie VI Wydział Cywilny.

W rzeczywistości załącznik może zawierać złośliwe oprogramowanie, które może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę lub kradzież danych.

KRK ostrzega, że Barbara Pudelska nie figuruje w ewidencji komorników. W razie wątpliwości aktualną listę komorników sądowych można sprawdzić na stronie internetowej Krajowej Rady Komorniczej bądź na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości .

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Wiesz, czego nie mogą ci zrobić mundurowi? [QUIZ] Przesadziłeś/łaś w piątkową noc. Czy strażnik miejski może odprowadzić cię na izbę wytrzeźwień? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: