Jest coś, czego Amerykanie nam zazdroszczą. Można to spotkać w większości europejskich domów

Obecność niektórych przedmiotów jest dla nas tak oczywista, że nawet przez myśl by nam nie przyszło, że ktoś może ich nie znać. Mamy jednak coś, na pozór zwyczajnego, co wzbudza zachwyt u Amerykanów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Chodzi o konstrukcję europejskich okien. Można je otworzyć szeroko lub tylko lekko uchylić. Używamy ich na co dzień, nie zdając sobie nawet zwykle sprawy, że dla Amerykanów okna tego typu są czymś nadzwyczajnym.

W Stanach Zjednoczonych występują bowiem okna, które są otwierane jedynie do połowy. Konstrukcje znane w Europie też są tam dostępne, ale są kosztowne i niezbyt powszechne.

 

Na popularnym serwisie reddit.com wywiązała się szeroka dyskusja pod filmikiem, na którym niemiecki inżynier Matthias Wandel prezentuje działanie i budowę europejskich okien. Komentujący nagranie Amerykanie wzbudzili zainteresowanie użytkowników ze Starego Kontynentu. View post on imgur.com

"Świetne, szkoda, że u nas takich nie ma", "Rewelacja!"- to komentarze użytkowników zza Oceanu. Ich ekscytacja wyraźnie zaskoczyła Europejczyków, którzy byli przekonani, że takie okna są standardem.

"Chwila, dla Amerykanów, to jest coś niezwykłego?" - zastanawiał się pewien użytkownik z Francji. "To jakie oni mają?" - pytał inny. "Jestem zdziwiony, że nie znają tego typu okien. U nas są one od dawna" - to z kolei komentarz użytkownika z Wielkiej Brytanii.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: