"Wiadomości" pokazują świeży sondaż prezydencki. Rywal Dudy? "Ciekawostka..."

1. "Wiadomości" pokazały nowy sondaż TNS dla prawicowego tygodnika 2. 60 proc. badanych głosowałoby na Dudę, 40 proc. na Komorowskiego

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasGłównym materiałem niedzielnych "Faktów" TVN były poszukiwania człowieka, który podłożył ładunek wybuchowy we Wrocławskim. autobusie. Z kolei "Wydarzenia" Polsatu przypomniały w swojej "jedynce", że jutro upływa termin ultimatum, które Bruksela postawiła Polsce ws. TK. Tymczasem "Wiadomości" TVP skupiły się na poparciu dla prezydenta Andrzeja Dudy.

"Rekordowe poparcie dla prezydenta"...

"Gdyby dziś ponownie w drugiej turze wyborów prezydenckich spotkali się Bronisław Komorowski i Andrzej Duda, obecnie urzędujący prezydent wygrałby z przewagą aż dwudziestu punktów procentowych - tak wynika z sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska dla tygodnika 'wSieci'" - podały "Wiadomości" . Jak poinformowały w materiale pt. "Rekordowe poparcie dla prezydenta", wg badania na Dudę głosowałoby w maju 60 proc. ankietowanych, zaś na Komorowskiego 40 proc. (Przypomnijmy: rok temu Duda wygrał z Komorowskim, zdobywając 51,55 proc. głosów).

TVP nie przeszkadzało, że czynnego polityka porównano nie z którymś z aktywnych liderów opozycji, a tym, który - po porażce - do takiego stanowiska nie aspiruje. Celnie skomentował to na Twitterze były reporter "Wiadomości", zwolniony po nastaniu nowych władz, Kamil Dziubka . W "Wiadomościach" zajmował się kiedyś głównie polityką. - Sondaż poparcia dla aktywnego i emerytowanego polityka - ciekawostka - napisał Dziubka.

... i lista sukcesów PiS

Swój materiał "Wiadomości" podsumowały sondażem wyborczym dla "Polska The Times", w którym PiS ma 37,1 proc. poparcia oraz listą "zrealizowanych obietnic wyborczych":

Materiał 'Wiadomości'Materiał "Wiadomości" "Wiadomości" TVP1

- Od września wejdzie w życie program "darmowe leki dla seniorów". Od początku przyszłego roku ma obowiązywać minimalna godzinowa stawka za pracę: 12 zł - zakończyła reporterka Ewa Bugała.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Quiz wiedzy o prezydentach USA Który amerykański prezydent najdłużej sprawował urząd? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: