Ci dwaj mężczyźni złapali złodzieja na gorącym uczynku. Błyskawicznie powalili go na ziemię [WIDEO]

Dwaj mieszkańcy Rybnika udaremnili próbę kradzieży. Dokonali obywatelskiego zatrzymania, czekając na przyjazd Straży Miejskiej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Do zdarzenia doszło 11 maja na rybnickim Rynku. Pewien mężczyzna kręcił się w pobliżu pozostawionych przy fontannie rowerów. Sprawdzał zawartość przymocowanych do nich sakw. Szukał prawdopodobnie pieniędzy i cennych przedmiotów.

Dwaj mieszkańcy Rybnika zareagowali energicznie. Obezwładnili mężczyznę, powalając go na ziemię. Obywatelskie zatrzymanie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu.

Zobacz wideo

Chwilę potem przyjechała Straż Miejska. Jak informuje lokalny serwis rybnik.com.pl , niedoszły złodziej otrzymał mandat.

W ostatnim czasie miała miejsce podobna akcja obywatelskiego zatrzymania. Przed miesiącem rowerzysta ruszył w pościg za dziewczynami, które w centrum Wrocławia wyrwały rówieśniczce torebkę. Interwencja zakończyła się odzyskaniem skradzionego przedmiotu.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Sprawdźcie, czy dostalibyście się do policji. Na te pytania muszą odpowiedzieć przyszli mundurowi [QUIZ] Do organów władzy wykonawczej (zgodnie z konstytucją) zaliczamy między innymi: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: