Awantura w Sejmie. Neumann mocno uderza w PiS: Nie ma ucieczki przed Trybunałem Stanu

1. "To smutny dzień dla polskiej demokracji" - mówił Neumann w Sejmie 2. Odniósł się do niespodziewanego wystąpienia premier na temat KE 3. Neumann: "Łamiecie konstytucję i kłamiecie cały czas"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- To smutny dzień dla polskiej demokracji, bo pierwszy raz premier rządu uciekł z sali sejmowej po usłyszeniu prawdy - mówił w Sejmie przewodniczący klubu parlamentarnego PO Sławomir Neumann po niezapowiedzianym wystąpieniu Beaty Szydło.

Czytaj naszą RELACJĘ NA ŻYWO >>>

- Wy nie rozumiecie, za co odpowiadacie. Rząd podlega nie Brukseli, tylko polskiej konstytucji, której wy nie przestrzegacie, nie publikujecie wyroku - ocenił Neumann. I zapowiedział, że na premier Szydło "czeka Trybunał Konstytucyjny. - Nie da się przed tym uciec! - zwrócił się do rządu i posłów PiS.

- Kłamaliście w Parlamencie Europejskim, okłamujecie Komisję Europejską, okłamujecie sojuszników w USA, to jest wasza polityka zagraniczna. Za chwilę nikt nie będzie się z wami spotykał. Wyjazdy i zdjęcia z pomnikami na ławeczkach to będzie polska polityka zagraniczna prowadzona przez Prawo i Sprawiedliwość - mówił.

Nawiązał też do ubiegłotygodniowej wypowiedzi w Sejmie ministra skarbu Dawida Jackiewicza dot. złotego mercedesa, którego miał zażyczyć sobie prezes jednej ze spółek. - To jest symbol, to jest wasz symbol, bo to nieprawdziwy złoty mercedes, bo to kłamstwo, kłamstwo jest symbolem waszych rządów, kłamiecie cały czas - zakończył przewodniczący Neumann.

"Wczorajsze działania KE przyjęliście z uśmiechami na twarzy"

Premier przemawiała w Sejmie dzisiaj rano. Oficjalnie chodziło o "informację rządu ws. komunikatu Komisji Europejskiej", ale Szydło krzyczała z mównicy do opozycji.

- Polska jest państwem suwerennym, a wy o tym zapominacie (...) Wczorajsze działania KE przyjęliście z uśmiechami na twarzy. Taka jest rola polskiego parlamentarzysty? - pytała w emocjonalnym tonie Szydło.

Następnie przemawiali posłowie opozycji. - Polska się za panią wstydzi - stwierdził szef PO Grzegorz Schetyna. Na sygnał Jarosława Kaczyńskiego wyszedł wtedy cały rząd i wszyscy posłowie PiS .

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Szybki QUIZ: Co wiesz o Prawie i Sprawiedliwości? [5 pytań] PiS powstało na bazie jakiego ugrupowania? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: