"Dobra zmiana" dotarła do PAP? Redaktor naczelna i kierowniczka pożegnały się z pracą

1. Redaktor naczelna i kierowniczka redakcji krajowej zostały bez pracy 2.To pierwsze poważne zmiany odkąd szefem PAP został Artur Dmochowski 3. Powody odejścia dziennikarek z agencji nie są znane

Polub i bądź na bieżąco!Kolejni dziennikarze państwowych mediów pożegnali się ze stanowiskami. Po głośnych zwolnieniach w TVP i Polskim Radiu, Katarzyna Buszkowska nie jest już redaktorem naczelnym Polskiej Agencji Prasowej. Udało nam się potwierdzić tę informację. Z kolei wp.pl donosi, że bez pracy została też kierowniczka redakcji krajowej Anna Zaleska.

Artur Dmochowski został prezesem PAP pod koniec kwietnia tego roku. Wcześniej, od listopada ubiegłego roku, był rzecznikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Od 2011 roku pracował jako redaktor "Gazety Polskiej" oraz "Gazety Polskiej Codziennie".

Zmian będzie więcej

Nowy prezes wysłał do swoich pracowników mail, w którym przybliżył swoje plany: "Jednym z priorytetowych celów, jakie stawiam sobie jako prezes Agencji, jest przeprowadzenie jej przez okres rzeczywiście niezwykle głębokich zmian w taki sposób, by wyszła z nich jako nowoczesna, sprawna i zdolna do wygrywania z innymi w coraz bardziej konkurencyjnym środowisku narodowa agencja informacyjna".

"Jakieś zwolnienia będą"

Gazeta.pl próbowała dowiedzieć się, jakie są szczegóły odejścia dziennikarek z agencji, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi od Artura Dmochowskiego.

Udało nam się jednak ustalić, że w zeszłym tygodniu podczas spotkania nowego szefa PAP z pracownikami, zastrzegał on, iż masowych zwolnień w agencji nie będzie. Przyznał jednak, że "jakieś zwolnienia będą".

Obowiązki Katarzyny Buszkowskiej przejął na razie Paweł Rozwód. Dziennikarka pożegnała się już ze współpracownikami, wysłała do nich pożegnalny mail.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Szybki QUIZ: 'Dobra zmiana' w TVP [5 pytań] Nowe "Wiadomości" straciły w lutym około: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: