"Mateusz Piskorski zatrzymany przez ABW". Ma być podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji

1. Newsbalt.ru: Mateusz Piskorski został zatrzymany przez ABW 2. Ma być podejrzewany o szpiegostwo 3. Informacje o czynnościach ABW potwierdza Michał Rachoń

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas O zatrzymaniu poinformował portal Newsbalt.ru. Michał Rachoń z TVP potwierdził, że przeciwko Piskorskiemu prowadzone są czynności. - O godzinie 11.58 portal Newsbalt. ru podał informacje, że Mateusz Piskorski, szef prorosyjskiej partii Zmiana został zatrzymany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego, która prowadzi czynności w biurach partii - mówił dziennikarz. - Byłem w biurach partii, tutaj na trzecim piętrze. Faktycznie tak jest - relacjonował dalej.

ABW nie potwierdza jak na razie tych informacji. Na profilu partii na Facebooku pojawił się jednak komunikat, że służby przeszukiwały mieszkania członków władz krajowych.

Newsbalt.ru podkreślił , że w Polsce partia Zmiana wzbudzała pewne kontrowersje. Piskorski często wypowiadał się m.in. w rosyjskich mediach państwowych, opowiadając się za aneksją Krymu przez Rosję. Partia Zmiana gloryfikowała ponadto Armię Czerwoną.

Mateusz Piskorski był w przeszłości posłem Samoobrony. Prorosyjską Zmianę założył w lutym ubiegłego roku.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Wiesz, czego nie mogą ci zrobić mundurowi? [QUIZ]

 

Przesadziłeś/łaś w piątkową noc. Czy strażnik miejski może odprowadzić cię na izbę wytrzeźwień? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: