Angelina Jolie mówiła o problemie uchodźców. Wtedy głos zabrała 12-letnia Polka...

Angelina Jolie rozmawiała z BBC o kryzysie migracyjnym. Siedząca na widowni Polka wzruszyła gwiazdę pytaniem o młodych imigrantów, którzy przybywają do Wielkiej Brytanii. Aktorka poradziła jej, jak może im pomóc odnaleźć się w nowej sytuacji.

Polub i bądź na bieżąco!Angelina Jolie, aktorka i ambasador dobrej woli Wysokiego Komisarza ONZ ds. uchodźców (UNHCR), była gościem Mishal Husain z BBC. Podczas rozmowy o kryzysie migracyjnym Jolie skrytykowała europejskich liderów za podsycanie strachu przed uchodźcami i dążenie do izolacjonizmu. Ostrzegała, że europejskie kraje chcą bronić swych granic za wszelką cenę i zaniedbują swoje obowiązki w związku z kryzysem. Przekonywała, że wspólnota międzynarodowa musi zjednoczyć się, by wspólnymi siłami pomóc uciekinierom z Syrii i innych krajów Bliskiego Wschodu.

Apel aktorki poruszył siedzącą na widowni 12-letnią Polkę, która przeprowadziła się ze swoją rodziną do Wielkiej Brytanii 6 lat temu. Dziewczynka śmiało chwyciła za mikrofon i zapytała Jolie o to, jak ona i inni młodzi ludzie mogą pomóc w integracji dzieciom, które przybywają do Wielkiej Brytanii. Gwiazda wyglądała na wzruszoną.

- To wspaniałe pytanie. Według mnie, najlepsze co możesz zrobić, mając tyle lat i biorąc pod uwagę fakt, że szkoła jest miejscem, gdzie niełatwo jest się dopasować, to być dobrym przyjacielem - odpowiedziała szeroko uśmiechając się do Pauliny. Radziła, by okazywać imigrantom dużo zainteresowania, być otwartym, pytać skąd są i jaka jest ich kultura. Aktorka przekonywała też, że należy reagować na wszelkie przejawy nietolerancji wobec nich.

Jolie przeciwko Brexitowi

Angelina Jolie stwierdziła, że będzie namawiać Brytyjczyków, by podczas czerwcowego referendum opowiedzieli się za pozostaniem w Unii Europejskiej. Według niej naiwnością jest twierdzenie, iż państwa mogą poradzić sobie z kryzysem samodzielnie, separując się od innych państw i ludzi. Takie działania, w jej opinii, doprowadzą jedynie do chaosu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

12 Polek i kobiet związanych z Polską, których wstyd nie znać! [QUIZ]

 

Magdalena Abakanowicz to najsłynniejsza polska: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: