Kolejna odsłona "dobrej zmiany" w Trójce. "Tomek, widzimy się w lepszych czasach"

1. Ławnicki nie zaakceptował odejścia za porozumieniem stron i został zwolniony 2. Oficjalnie kierownictwo mówi o likwidacji jego stanowiska 3. Radiowiec był zastępcą kierownika aktualności Trójki

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTomasz Ławnicki, zastępca kierownika redakcji aktualności radiowej Trójki, został zwolniony. Nie zaakceptował odejścia za porozumieniem stron, więc kierownictwo Polskiego Radia wręczyło mu wypowiedzenie umowy o pracę - informuje portal Wirtualnemedia.pl .

Propozycję wypowiedzenia za porozumieniem stron otrzymała także Grażyna Mędrzycka-Gęsicka, kierowniczka aktualności Trójki. W przeciwieństwie do Ławnickiego zaakceptowała jednak warunki szefostwa Polskiego Radia.

Za Ławnickim wstawili się pracownicy

Zwolnienia uzasadniano połączeniem redakcji aktualności Trójki z Informacyjną Agencją Radiową i likwidacją stanowisk zajmowanych przez Ławnickiego i Mędrzycką-Gęsicką. Pracownicy rozgłośni otwarcie sprzeciwili się zwolnieniom na spotkaniu z dyrekcją i starali się o ich cofnięcie. Jednocześnie na początku maja ośmioro serwisantów Trójki przeszło do IAR.

Spontaniczne wyrazy wsparcia dla Ławnickiego wyrażają słuchacze Programu Trzeciego na jego facebookowym profilu. "Tomek, pamiętaj, zamykają się jedne drzwi po to, żeby otworzyły się inne, lepsze!", "Jesteśmy z Tobą", "Widzimy się w lepszych czasach" - czytamy w komentarzach.

Również na profilu rozgłośni "trójkowicze" zostawiają pod postami grafikę z pytaniem: "Gdzie oni są?". Na liście, obok m.in. Anny Krakowskiej i Jerzego Sosnowskiego, pojawili się Tomasz Ławnicki i Grażyna Mędrzycka-Gęsicka. To część akcji "Ratujmy Trojkę", którą można śledzić także na FB.

Gdzie oni są?Gdzie oni są? Fot. Trójka/ Facebook

Fot. Trójka/ Facebook

Ławnicki pracował w Trójce od 2005 roku. Wcześniej był związany z Radiem Eska i Radiem PiN.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Nie znasz Polski, jeśli nie masz z tego quizu 12/15 Żeby odwiedzić Pustynię Błędowską, trzeba pojechać: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: