Bill Clinton skrytykował polski rząd. Polonia oburzona. Grozi wycofaniem poparcia dla Hillary

1. Bill Clinton na wiecu wyborczym stwierdził, iż Polska odrzuca demokrację 2. Polonia może wycofać poparcie dla jego żony, kandydatki na prezydenta USA 3. Na słowa Clintona zareagowało też polskie MSZ

Polub i bądź na bieżąco!Jak podaje RMF24, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej Frank Spula nie wyklucza wycofania poparcia dla Hillary Clinton, która walczy o fotel prezydenta USA. Możliwe też, że będzie namawiał do tego innych Polaków mieszkających za oceanem. To efekt ostrych komentarzy męża Hillary na temat polskiego rządu.

Podczas wiecu wyborczego byłej sekretarz stanu Bill Clinton stwierdził, że "Polska i Węgry to kraje, które nie byłyby wolne, gdyby nie Stany Zjednoczone, a teraz zdecydowały, że demokracja to dla nich zbyt wielki problem i wolą dyktaturę na wzór putinowskiej". . Frank Spula podkreśla, że Polonia w większości popiera polski rząd dlatego te słowa są dla nich oburzające.

 

Jest reakcja MSZ

Sprawę skomentowało też polskie MSZ. "Opinia prezydenta Clintona jest skrajnie niesprawiedliwa" - stwierdzono w oświadczeniu. Ministerstwo spraw zagranicznych uznało również, że słowa Clintona "zostały wypowiedziane w kontekście wewnętrznej kampanii wyborczej w USA i nie jest to oficjalne stanowisko urzędującej administracji amerykańskiej".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Quiz wiedzy o prezydentach USA Który amerykański prezydent najdłużej sprawował urząd? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: