Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSłuchaczy radiowej Trójki zelektryzowała wiadomość o kolejnej "dobrej zmianie" w ich ulubionej rozgłośni. Tym razem chodzi o nowego prowadzącego - Grzegorz Górny, współzałożyciel kwartalnika "Fronda", od 18 maja będzie prowadził środowe wydanie "Klubu Trójki".
Radio poinformowało o tym na Facebooku, a pod wpisem od razu zaroiło się od komentarzy oburzonych słuchaczy.
"Od 40 lat słucham Trójki, ale jeszcze nigdy nie miałem takiego wrażenia, jak włączając radio teraz. Jak słucham red. Lisickiego i jego gości, to mam wrażenie, że w salonie, w którym (...) było normalnie i kulturalnie, pojawił się ktoś, kto defekuje na dywan. A teraz jeszcze red. Górny... chyba przeniosę radio w ustronne miejsce" - czytamy w komentarzu pod artykułem.
Słuchacze oburzeni zmianami w Trójce Program III PR/ Facebook
Fot. Program II PR/ Facebook
"Trójki zacząłem słuchać w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku czyli jeszcze za komuny. Wszystko wskazuje na to, że teraz przestanę..." - wyznaje inny "trójkowicz".
"Słucham Trójki od lat 70 . Teraz pozostają już tylko wybrane audycje. Budujące jest tylko to że tych oburzonych jest więcej. Przeczekamy Was" - zapewnia kolejna słuchaczka.
Grzegorz Górny razem z Rafałem Smoczyńskim założył pismo "Fronda", był także właścicielem magazynu "Ozon". Wyreżyserował kilkanaście filmów dokumentalnych, w tym "Samobójstwo na życzenie" o eutanazji w Holandii. Obecnie pisze felietony do tygodnika "wSieci".
Górny to jednak niejedyna nowa postać w radiowej "Trójce" w ramach "dobrej zmiany" w mediach publicznych. Autorski program na antenie rozgłośni dostanie Piotr Semka, dziennikarz piszący do tygodnika "Do Rzeczy". Dwa razy w miesiącu w paśmie "Klub Trójki", na zmianę z Dariuszem Rosiakiem, będzie prowadził program o polityce zagranicznej.
Wśród nowych osób w "Trójce" pojawił się także Paweł Lisicki, naczelny tygodnika "Do Rzeczy". Jest jednym z prowadzących codzienny program "Salon polityczny Trójki". Wicedyrektorem Programu Trzeciego jest Sylwia Krasnodębska, była dziennikarka "Gazety Polskiej Codziennie" i TV Republika.
Zmiany personalne w "Trójce" trwają od kilku miesięcy. Wśród osób zwolnionych z pracy znalazł się Jerzy Sosnowski, członek Rady Języka Polskiego, laureat wielu nagród dziennikarskich. Pod protestem wobec zwolnienia Sosnowskiego podpisało się 90 osób zatrudnionych w "Trójce" i współpracujących z nią. Zmiany wzbudziły także protesty słuchaczy "Trójki".
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Szybki QUIZ: 'Dobra zmiana' w TVP [5 pytań] Nowe "Wiadomości" straciły w lutym około: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ