Potężne uderzenie CBŚP w nielegalną fabrykę pod Warszawą. Straty państwa to nawet 10 mln zł [WIDEO]

1. Policjanci zabezpieczyli 7 mln papierosów i 3,3 tony krajanki tytoniowej 2. CBŚP z Olsztyna rozbiło nielegalną fabrykę pod Warszawą 3. Zatrzymano 6 mężczyzn, w tym obywatela Ukrainy i dwóch obywateli Rosji

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Policjanci CBŚP z Olsztyna ustalili, że w kilku miejscowościach pod Warszawą produkowane są nielegalne papierosy. Dokładnie wytypowali posesje, na których miało dochodzić do przestępczego procederu. Wspólnie z służbą celną warmińsko-mazurskiego oddziału SG, strażą graniczną i urzędem kontroli skarbowej z Izby Celnej w Olsztynie weszli jednocześnie do kilku pomieszczeń.

Sześciu zatrzymanych, w tym Ukrainiec i dwóch Rosjan

Na miejscu zabezpieczono działającą linię technologiczną do produkcji papierosów, ponad 7 mln papierosów i 3,3 tony krajanki tytoniowej. Łącznie policjanci zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 26 do 54 lat, w tym obywatela Ukrainy i dwóch obywateli Rosji.

Czterech z zatrzymanych usłyszało w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie - nadzorującej tę sprawę - zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych i przestępstw przeciwko obowiązkom podatkowym. Straty skarbu państwa oszacowano na 10 mln złotych.

Cztery osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Zobacz wideo

Sprawdźcie, czy dostalibyście się do policji. Na te pytania muszą odpowiedzieć przyszli mundurowi [QUIZ] Do organów władzy wykonawczej (zgodnie z konstytucją) zaliczamy między innymi: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: