Kolejny prawicowy desant w "Trójce": program dostanie dziennikarz piszący do tygodnika "Do Rzeczy"

1. Piotr Semka poprowadzi program w radiowej "Trójce"2. Semka jest teraz dziennikarzem piszącym do tygodnika "Do Rzeczy"3. Pojawia się regularnie w Programie III jako komentator

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPiotr Semka, dziennikarz piszący do tygodnika "Do Rzeczy", poprowadzi autorski program w radiowej "Trójce". Dwa razy w miesiącu w paśmie "Klub Trójki", na zmianę z Dariuszem Rosiakiem, będzie prowadził program o polityce zagranicznej. Semka poinformował o tym na Twitterze.

Taką decyzję zasugerował wcześniej dyrektor "Trójki" Adam Hlebowicz. - To jest możliwe. Piotr Semka, jako wybitny znawca Europy Środkowej, ze szczególnym nastawieniem na Niemcy, zawsze będzie ciekawym autorem - tak powiedział w WP.tv .

Semka to dziennikarz piszący do prawicowego tygodnika "Do Rzeczy", wcześniej publikował w "Gazecie Polskiej", "Uważam Rze", współpracował także z tygodnikiem "W Sieci". Z Jackiem Kurskim, obecnym szefem TVP, napisał książkę "Lewy czerwcowy" o odwołaniu rządu Jana Olszewskiego w 1992 roku. Na jej podstawie powstał w 1994 roku film dokumentalny "Nocna zmiana". Obecnie Semka pojawia się często w "Trójce" jako komentator.

Zmiany i protesty

Semka to niejedyna nowa postać w radiowej "Trójce" w ramach "dobrej zmiany" w mediach publicznych. Felietonista tygodnika "W Sieci" Grzegorz Górny będzie prowadził wieczorną audycję "Klub Trójki". Był współtwórcą kwartalnika "Fronda", właścicielem magazynu "Ozon".

Zmiany personalne w "Trójce" trwają od kilku miesięcy. Wśród osób zwolnionych z pracy znalazł się Jerzy Sosnowski, członek Rady Języka Polskiego, laureat wielu nagród dziennikarskich. Pod protestem wobec zwolnienia Sosnowskiego podpisało się 90 osób zatrudnionych w "Trójce" i współpracujących z nią. Zmiany wzbudziły także protesty słuchaczy "Trójki". O protestach w tej sprawie czytaj tutaj>>>

Wśród nowych osób w "Trójce" pojawił się natomiast Paweł Lisicki, naczelny tygodnika "Do Rzeczy". Jest jednym z prowadzących codzienny program "Salon polityczny Trójki". Wicedyrektorem Programu Trzeciego jest Sylwia Krasnodębska, była dziennikarka "Gazety Polskiej Codziennie" i TV Republika.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Szybki QUIZ: 'Dobra zmiana' w TVP [5 pytań] Nowe "Wiadomości" straciły w lutym około: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ