Sikorski ostro do Macierewicza: "Antek, świrze". I dalej: "Wskaż cytat..."

1. Zamieszanie wokół wpisu Radosława Sikorskiego na Twitterze 2. Były szef MON zarzucił kłamstwo Antoniemu Macierewiczowi 3. Chodzi o słowa na temat obecności Rosji w NATO

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Panie Ministrze Obrony Narodowej, Antek, świrze, wskaż cytat kiedy rzekomo mówiłem, że Rosja wkrótce będzie członkiem NATO" - taki wpis pojawił się wieczorem na Twitterze Radosława Sikorskiego.

Były szef MON w rządzie PiS i minister spraw zagranicznych za czasów PO nawiązał w ten niewybredny sposób do wystąpienia Macierewicza podczas audytu rządów PO-PSL. - Co takiego wam Polska zrobiła, że tak ją pozostawiliście bezbronną? Co takiego musiało się zdarzyć w siłach zbrojnych, co takiego musiało się zdarzyć w waszych głowach, że wtedy, gdy wszystko wskazywało na to, iż zbliża się najgorszy konflikt, największe niebezpieczeństwo, największe zagrożenie dla naszego kraju, to wy głosiliście bezpieczeństwo ze strony rosyjskiej, a minister spraw zagranicznych w waszym rządzie stwierdzał, że Rosja rychło będzie członkiem NATO? - pytał Macierewicz.

Spór z rzecznikiem MON

Post Sikorskiego jest szeroko komentowany w sieci. Niektórzy przypominają artykuł z portalu tvn24.pl 2010 r. i wypowiedź, że "w procesie rozszerzania NATO nie należy z góry wykluczyć Rosji" .

W dyskusji głos zabrał też rzecznik MON. Przytoczył z kolei artykuł z "Gazety Wyborczej" z 2009 r., w której zacytowano słowa Sikorskiego: "(Rosja) gdyby spełniła warunki, mogłaby być w NATO". - Dziękuję za potwierdzenie, że min. ON kłamał w Sejmie mówiąc jakobym powiedział, że Rosja 'rychło będzie' członkiem NATO - odpisał mu Sikorski.

Bartłomiej Misiewicz odpowiedział nagraniem z radia TOK FM na ten sam temat, ale Sikorski nie dał za wygraną. - Naprawdę nie rozumie Pan różnicy między powiedzeniem, że Rosja może być kandydatem, a że 'rychło będzie' członkiem? Naprawdę? - ripostował.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Jak dobrze pamiętasz gorące politycznie lata 90.? Wybory 1993 r były ogromnym pogromem: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: