Atak dzika w woj. świętokrzyskim. Nie żyje 85-letnia kobieta. Zwierzę uciekło z minizoo

1. Mieszkanka miejscowości Kurozwęki została zaatakowana przez dzika 2. "Miała rozległe obrażenia ciała" - relacjonuje miejscowa policja 3. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 85-letniej kobiety

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO tragicznej w skutkach historii 85-letniej mieszkanki Kurozwęki w woj. świętokrzyskim pisze Kontakt24 . Jak wynika z relacji miejscowej policji, pierwsze wezwanie miało miejsce wczoraj około godz. 16.

Kobieta poszła na spacer, a kiedy okazało się, że długo nie wraca, jej syn rozpoczął poszukiwania. Po jakimś czasie znalazł matkę na łące, nieopodal terenów leśnych. - Kobieta miała rozległe obrażenia ciała. Mężczyzna wezwał pogotowie - relacjonuje w rozmowie z TVN24 asp. Mariusz Domagała z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie. I dodaje: - Kobieta zdołała powiedzieć mu, że zaatakował ją dzik. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon.

embed google map google maps html code

Zwierzę szybko zostało zlokalizowane i odstrzelone przez miejscowe służby. Miał to być duży, ważący mniej więcej 150 kilogramów osobnik. Z informacji policji wynika, że uciekł z minizoo w Kurozwękach.

Do tej pory funkcjonariuszom udało się przesłuchać zootechnika. Właściciele minizoo nie byli obecni. Policja planuje dalsze przesłuchania. - Prowadzimy czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Staszowie - powiedział policjant.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: