Pełnomocnik rządu wybuczany i wyśmiany na Kongresie Kobiet. "I dobrze mu tak, zasłużył!"

1. Wojciech Kaczmarczyk to pełnomocnik rządu ds. równego traktowania 2. Na Kongresie Kobiet mówił m.in. o dyskryminacji zakonnic 3. W odpowiedzi uczestniczki Kongresu wybuczały Kaczmarczyka

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKaczmarczyk w przemówieniu do uczestniczek VIII Kongresu Kobiet przekonywał m.in., że kobiety same tworzą szklany sufit. Pełnomocnik ds. równego traktowania stwierdził również, że "kobietom należy się szacunek - SZCZEGÓLNIE takim grupom jak zakonnice".

W odpowiedzi uczestniczki Kongresu wygwizdały, wybuczały i wyśmiały Kaczmarczyka. Incydent w rozmowie z portalem gazeta.pl potwierdziła jedna z osób obecnych na Torwarze (to tam odbywają się panele dyskusyjne). "I dobrze mu tak, zasłużył!" - to komentarze, które zaczynają się pojawiać na Twitterze:

Pełnomocnik PiS nie ma ostatnio dobrej passy. Kilka dni temu Kaczmarczyk na pytanie, czy hotelarz może odmówić komuś pokoju ze względu na orientację seksualną, stwierdził, że jest "swoboda świadczenia usług". Gdy inny rozmówca chciał wiedzieć, czy odmowa mogłaby dotyczyć też osoby czarnoskórej, pełnomocnik napisał: "nie sądzę, aby prawo powinno tu cokolwiek nakazywać albo zakazywać".

Jak dodał: "Przeregulowanie wolnego rynku jest zawsze niekorzystne ze społecznego punktu widzenia. (...) Inaczej oczywiście rzecz się ma z dobrami o szczególnym znaczeniu jak np. woda, energia, przestrzeń publiczna, w tym także transport, do których dostęp nie może być limitowany którąkolwiek z przesłanek, oraz usługami, w świadczeniu których wolny rynek zawodzi, jak edukacja, ochrona zdrowia, świadczenia społeczne".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Chcesz odwołać posła albo sprawdzić, ile zarabia? Przekonaj się, czy wiesz, jakie masz prawa polityczne Jeden z posłów na Sejm działa, według większości wyborców, niezgodnie z ich wolą. Czy w takiej sytuacji mają oni prawo go odwołać? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: