Zimoch mocno uderza w PiS. O Rzeplińskim: Będzie bohaterem narodowym

1. Tomasz Zimoch w "Dzienniku": "Instytucje prawa należy szanować" 2. "Za kilkanaście lat Rzepliński będzie bohaterem narodowym" - ocenił 3. W wywiadzie mówił też o hejcie prawicowych dziennikarzy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTomasz Zimoch w bluzie z kapturem, pokazujący gest Kozakiewicza - tak wygląda pierwsza strona wywiadu ze znanym dziennikarzem sportowym w dzisiejszym "Dzienniku Gazecie Prawnej". "

Zobaczy pani, że za kilkanaście lat Andrzej Rzepliński będzie bohaterem narodowym" - ocenił w rozmowie z Magdaleną Rigamonti . Prezesa TK nazwał obrońcą sędziów i prawników. Dodał, że "instytucje prawa należy szanować". Jak podkreślił, obawia się, że naród wkrótce "za nic będzie miał autorytety, sądy, instytucje państwowe". Skrytykował też słowa rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek, która sędziów Sądu Najwyższego nazwała zespołem kolesi. Jego zdaniem powinien się za nimi wstawić minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

"Mamy stan wojenny"

Zimoch - z wykształcenia prawnik - tłumaczył też, dlaczego zdecydował się zabrać głos na tematy polityczne. Podkreślił, że "nie może siedzieć cicho, kiedy ludzie, zajmujący się prawem, są opluwani". W jego ocenie rację miał b. opozycjonista Władysław Frasyniuk, który stwierdził, że obecnie jest nowy stan wojenny . - Mamy współczesny stan wojenny. Władza, która podnosi rękę na konstytucję, na swobody obywatelskie, wprowadza stan wojenny - mówił w w TVN24 Frasyniuk.

Dziennikarz sportowy mówił również o hejcie prawicowych dziennikarzy. Jako negatywny przykład podał Cezarego Gmyza. "Im wolno pisać wszystko?" - pytał retorycznie i dodał, że podobnie zachowują się wspierani przez nich politycy.

Budzi kontrowersje

Wywiad już wzbudził kontrowersje. Łukasz Warzecha z tygodnika "wSieci" zareagował krytycznie:

Jacek Nizinkiewicz z "Rzeczpospolitej" nazwał tę rozmowę z kolei wywiadem dnia:

Marta Gordziewicz z TVN24 zażartowała: "Rozumiem, że dzisiaj wielu przypomni sobie, że dla nich T.Zimoch od zawsze był kiepskim komentatorem sportowym ;)".

Zobacz wideo

ZOBACZ TEŻ KSIĄŻKĘ: "Czas Kaczyńskiego. Polityka jako wieczny konflikt" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Podstawowe fakty o Trybunale Konstytucyjnym, które każdy obywatel powinien znać [QUIZ] Kto powołuje Prezesa Trybunału Konstytucyjnego? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: