Prezydent na TT żegna Czubaszek. A w komentarzach oburzenie: "Mi nie jest żal. Pluła, ile mogła"

1. Andrzej Duda wyraził żal po śmierci Marii Czubaszek 2. Pisarka i satyryczka odeszła wczoraj w wieku 76 lat 3. Wielu komentatorów skrytykowało prezydenta za jego wpis

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Odeszła Pani Maria Czubaszek. W wielu sprawach mieliśmy różne poglądy i czasem mnie krytykowała. Czyniła to jednak z humorem i urokiem. Żal" - napisał Duda.

Wpis nie przypadł jednak go gustu obserwatorom prezydenta na Twitterze. "Może warto, żeby Pan jeszcze raz przeanalizował jej krytykę względem Pana osoby i wiele z tego wziął sobie do serca?", "Jej chwalenie się aborcjami też było pełne uroku?... Wybaczy Pan, ale nie umiem wzbudzić w sobie żalu", "Mógłby sobie Pan darować te złośliwości. Wstyd!", "Może odciąłby się Pan o tych pańskich wyznawców, którzy 'po katolicku' cieszą się, że zdechła", A mi nie jest żal !! Pluła, ile mogła... Niech spoczywa jak każdy zmarły. Pozdrawiam piękna Panią prezydentową" - to tylko część krytycznych komentarzy.

Część osób broniła jednak Andrzeja Dudy. "Panie Prezydencie, wielka klasa! Brawo", "Szczera wypowiedź! Jak zawsze z klasą, Panie Prezydencie. A o Pani Czubaszek oby jak najdłużej pamiętano", "Cieszę się, że mogłam to przeczytać. Największa niespodzianka wieczoru" - pisali.

Prezydent wdał się w dyskusję z wieloma atakującymi go internautami. "Każdy ocenia swoimi kategoriami. Ja zwyczajnie lubiłem Panią Marię, tak po ludzku. Poglądy miały i mają tu drugorzędne znaczenie" - pisał. A tym, którzy stwierdzali, że nie żałują śmierci pisarki, odpowiadał: "Proszę wybaczyć, ale z tych spraw rozlicza ktoś Inny. Zwłaszcza w tej chwili. Z pewnością nie ja. Myślę, że też nikt tu..."

Maria Czubaszek odeszła w wieku 76 lat

Maria Czubaszek była pisarką i satyryczką , a także autorką tekstów piosenek, scenarzystką i jurorką licznych przeglądów kabaretowych. Przez ponad 50 lat pracowała w radiu (była związana m.in. z Programem III Polskiego Radia), pisała dialogi do filmów oraz seriali, występowała w improwizowanym serialu komediowym "Spadkobiercy". Była również stałym gościem niedzielnego wydania programu "Szkoło kontaktowe".

W 2009 roku odebrała od ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".

Książki Marii Czubaszek są dostępne w formie ebooków w Publio.pl. Sprawdź >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: