Za umycie podłogi artystka dostała 1200 zł. Lokalny fanpage zestawił to z zarobkami sprzątaczek

1. W koszalińskiej kawiarni artystka umyła podłogę w ramach performance 2. Dostała za to 1200 zł - pisze fanpage Koszalin zawsze do przodu3. To kwota znacznie wyższa od wypłacanej sprzątaczkom

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Mało kto zauważył, że w Koszalinie miało miejsce wydarzenie pretendujące do bycia Sztuką wysoką i przez duże es" - poinformował lokalny fanpage Koszalin zawsze do przodu . Jak czytamy na tej stronie, w kwietniu w kawiarni Kawałek Podłogi odbył się performance, w czasie którego artystka, występująca pod pseudonimem Aleka Polis, posprzątała wnętrza. Na zdjęciach z akcji, które możemy zobaczyć na stronie Galerii Scena - organizatora pokazu - widać, jak kobieta odkurza klubową scenę, a także myje podłogę za pomocą szmaty.

Według organizatorów ma pokazie było 10 widzów, a wg strony Koszalin zawsze do przodu "kilku". "Za posprzątanie Kawałka Podłogi, CK105 (lokalne centrum kultury - red.) wypłaciło artystce Polisiewicz 1200 zł" - czytamy dalej. Jako dowód umieszczono skan pisma z pieczątką i podpisem dyrektora centrum kultury, Pawła Strojka.

"Dla porównania: to samo CK105 za całodniowe sprzątanie kina Kryterium płaci miesięcznie 480 zł (na umowę zlecenie)" - porównuje Koszalin zawsze do przodu.

Podobne akcje odbywały się wcześniej m.in. we Wrocławiu i Bytomu. Czytaj więcej na ich temat >>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: