Poseł PiS straszy opozycję szubienicami. "Baczcie, by historia nie zatoczyła koła"

1. Janusz Szewczak to lubelski poseł PiS i główny ekonomista SKOK 2. W felietonie przekonuje, że "warto przypomnieć lekcję polskiej historii" 3. Poseł nawiązuje do wieszania "zdrajców i sprzedajnych posłów"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Tym, którzy dziś tak ochoczo chcą obalenia legalnego - polskiego rządu i obcej pomocy, a nawet i interwencji się dopraszają (...) warto przypomnieć lekcję polskiej historii. I dzień 9 maja 1794, kiedy to równo 222 lata temu na Rynku Starego Miasta w Warszawie stanęły szubienice dla zdrajców i sprzedajnych posłów" - pisze Szewczak, nawiązując do wypowiedzi Janusza Piechocińskiego i Jacka Żakowskiego.

"Taki był haniebny koniec Targowickiej Zdrady i jej autorów. Baczcie, więc Panowie Nowocześni, by historia nie zatoczyła koła i by polski lud ponownie nie musiał wymierzać historycznej sprawiedliwości. Zdrajcy, którzy zawiśli na Rynku Starego Miasta też byli majętni, ustosunkowani, pełni zaszczytów i poparcia na obcych dworach, ważniejszych nawet od Brukseli - dziś. Można bowiem być popularnym i w centrum uwagi i wydarzeń, nie zdając sobie sprawy z roli błazna po środku areny cyrkowej" - dodaje poseł.

Całość jego felietonu można przeczytać tutaj >>>

Na koniec główny ekonomista SKOK dodaje, że "warto też czytać transparenty kibiców Legii - zwłaszcza ten z ostatniej niedzieli.". Przypomnijmy: podczas niedzielnego meczu z Piastem Gliwice na trybunie najzagorzalszych fanów Legii Warszawa pojawił się transparent o treści "KOD, Nowoczesna, GW, Lis, Olejnik i inne ladacznice - dla was nie będzie gwizdów, będą szubienice".

To jasne odniesienie do wydarzeń z ubiegłego poniedziałku, kiedy w trakcie finału Pucharu Polski część obecnych na meczu wygwizdała prezydenta Dudę.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: