500 000 zł odszkodowania - tyle "Wprost" ma zapłacić Kamilowi Durczokowi. Tygodnik zapowiada apelację

1. Dziennikarz wygrał sprawę przeciw wydawcy i dziennikarzom "Wprost" 2. Durczok dostanie odszkodowanie i ma zostać przeproszony3. Chodzi o tekst zamieszczony w tygodniku w 2015 roku

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasKamil Durczok wygrał sprawę sądową przeciw wydawcy i dziennikarzom tygodnika "Wprost". Ma otrzymać pół miliona złotych odszkodowania i zostać przeproszony.

Sprawa dotyczy tekstu "Kamil Durczok. Fakty po faktach", który zamieścił tygodnik "Wprost" w 2015 roku. W tekście opisano zdarzenie, do którego miało dojść w mieszkaniu w Warszawie, wynajmowanym przez znajomą Durczoka. "Wprost" napisał, że policja spisała w nim dziennikarza. A potem - zdaniem dziennikarzy tygodnika - w tym mieszkaniu zostały znalezione materiały pornograficzne, gadżety seksualne i resztki "białego proszku". Zdjęcia z mieszkania stanowiły ilustrację artykułu.

Tekst został ostro skrytykowany przez część środowiska dziennikarskiego jako nierzetelny i będący de facto formą "nagonki" na Durczoka. Krytycznie odniosła się do niego także Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

"Wprost" zapowiada apelację

Proces rozgrywał się z wyłączeniem jawności. Michał Majewski, autor artykułu we "Wprost" twierdzi na stronie Latkowski.com , że podczas procesu odrzucono wszystkie wnioski dowodowe zgłoszone przez tygodnik. - Sąd nie zgodził się nawet, by do akt sprawy dołączyć rozmowę, która odbyliśmy z Durczokiem, zbierając materiał do tekstu. Przesłuchano za to wszystkich świadków zgłoszonych przez Kamila Durczoka - pisze Majewski.

- Będziemy apelować i bronić swych racji w drugiej instancji - zapowiada Majewski. - Gdybym miał pisać teksty o Kamilu Durczoku jeszcze raz, zrobiłbym to dokładnie tak, jak zrobiliśmy w 2015 roku - podsumowuje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz wideo

Najbardziej znane polskie cytaty polityczne. Sprawdź, ile pamiętasz! [QUIZ] Kto powiedział: "Oni stoją tam, gdzie stało ZOMO"? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ