Rosyjscy dziennikarze czekali na polityków pod Radiem Zet. "Czemu Duda nie pojedzie do Moskwy?"

1. Dziennikarze Tv Rossija wypytywali polityków wychodzących z Radia Zet 2. Pytali, dlaczego Duda nie pojedzie na obchody Dnia Zwycięstwa do Moskwy 3. Minister Andrzej Dera: ?Prezydent odwiedza wtedy Kanadę?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasTuż po niedzielnej audycji "7 Dzień Tygodnia" na polityków wychodzących z siedziby Radia ZET czekali rosyjscy dziennikarze z telewizji Rossija. Pytali, dlaczego Andrzej Duda nie pojedzie na obchody Dnia Zwycięstwa w Moskwie - podaje stacja.

- Prezydent odwiedza Kanadę i nie może pojawić się na obchodach Dnia Zwycięstwa w Moskwie, upamiętniających zakończenie II wojny światowej w Europie - tłumaczy minister Andrzej Dera.

- Sprawa wizyty w Kanadzie była przygotowywana wiele miesięcy wcześniej, nawet jeśli było pytanie o udział prezydenta, to na pewno padła odpowiedź, że jest zaplanowana wizyta w Kanadzie i w tym momencie jest to niemożliwe - komentował później w Radiu Zet Dera.

Dziennikarz rosyjskiej telewizji dopytywał, czy Ministerstwo Obrony Narodowej wystosowało apel do polskich weteranów o to, by w dzień święta - czyli 8 maja - nie zakładali mundurów. Zaprzeczał temu zarówno minister Dera, jak i poseł PiS Jacek Sasin.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: