W ramach protestu ludzie wysyłali wieszaki premier Szydło. Teraz kancelaria ujawniła, ile dokładnie ich dostała

1. W proteście przeciw zakazowi aborcji wysyłało na premier wieszaki 2. Kancelaria dostała ich dokładnie 1313 sztuk 3. Poinformowano o tym w odpowiedzi na oficjalne zapytanie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNa początku kwietnia m.in. premier Beata Szydło i prezes PiS wyrazili poparcie dla projektu całkowitego zakazu aborcji. Szybko stało się to powodem masowych protestów, a ich symbolem został wieszak. Jak tłumaczyli organizatorzy akcji, właśnie wieszaków kobiety w "podziemiu" aborcyjnym od dawna używały do samodzielnego przerywania ciąży.

Organizatorzy demonstracji w Warszawie i innych miastach zachęcali do przynoszenia wieszaków, z których wiele zostawiono pod Sejmem i biurami PiS-u. Tymczasem na Facebooku powstała akcja " Wyślij wieszak Pani Premier ".

Poparcie na Facebooku zadeklarowały tysiące osób, ale czy rzeczywiści wysyłały wieszaki do Kancelarii Premiera? Okazuje się, że tak! W odpowiedzi na oficjalne zapytanie kancelaria poinformowała, że pierwszej połowie kwietnia otrzymała 1313 sztuk wieszaków.

W międzyczasie zarówno premier Szydło i prezes Kaczyński złagodzili swoje poparcie dla całkowitego zakazu aborcji. Jednak trwa zbieranie podpisów pod obwatelskim projektem, a gdzy będzie ich ponad 100 tys., trafi on do Sejmu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!