Spadki "Wiadomości" już przestały dziwić, ale tak źle jeszcze nie było. Historyczny wynik

1. "Fakty" liderem oglądalności w kwietniu - podały Wirtualne Media 2. "Wiadomości" spadły z miejsca I na III 3. Program TVP odnotował rekordowo niski udział w rynku

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wirtualnemedia podały wyniki oglądalności programów informacyjnych za kwiecień. W zestawieniu prowadzą "Fakty". W kwietniu oglądało je średnio 3,07 mln osób, a udział w rynku wzrósł i wyniósł 23,21 proc. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w porównaniu do analogicznego okresu w 2015 roku zyskały 4,19 proc. widzów (120 tys.).

Na drugim miejscu jest "Telexpress", który ogląda 2,84 mln osób (udział w rynku: 30,13 proc.). Jednak program odnotował spadek oglądalności o 15,11 proc. (ponad 0,5 mln osób).

Najniżej w historii

"Wiadomości" TVP1 zaliczyły z kolei spadek z pozycji lidera na 3. miejsce. Straciły 21,94 proc. widzów czyli ponad 750 tys. widzów w porównaniu z zeszłym rokiem. W kwietniu 2016 r. oglądało je średnio 2,68 mln widzów. Jak podkreślają Wirtualne Media, udział w rynku, który wyniósł 19,84 proc., jest najniższym miesięcznym wynikiem w historii prowadzenia badań telemetrycznych w Polsce.

Na schemacie można prześledzić oglądalność programów na przestrzeni miesięcy:

Create line charts

Zobacz też : Tak malała oglądalność po wejściu "dobrej zmiany" >>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: