Fani pokazali, co myślą o "dobrej zmianie" w "Trójce". Niespodziewany zwycięzca Top Wszech Czasów!

1. Piosenka "Kocham Wolność" zwyciężyła w 9. Polskim Top Wszech Czasów 2. To efekt akcji założycieli profilu "Ratujmy Trójkę" 3. Utwór Chłopców z placu broni awansował aż o 26 pozycji

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas9. Polski Top Wszech Czasów Radiowej Trójki niespodziewanie wygrał utwór "Kocham Wolność" Chłopców z placu broni. To awans o 26 pozycji w stosunku do zestawienia z roku 2015. Jak się okazuje, spektakularny wynik piosenki o tak znaczącym tytule to nie przypadek, tylko akcja fanów radia przeciwko obecnym władzom. Do masowego głosowania namawiali na facebookowym profilu "Ratujmy Trójkę".

"To jest ABSOLUTNIE nieprawdopodobne (...) Pozwólcie adminowi, że w tym momencie nic więcej nie napisze, ale ręce drżą, a w oczach łzy!" - napisali twórcy profilu po podaniu wyników plebiscytu.

"W związku z tym, że historia zatacza koło, mając na uwadze wydarzenia, jakie mają miejsce w ostatnim czasie w mediach publicznych, a także w związku z tym, co ma nadejść, łączmy się w proteście przeciwko zapowiadanym zmianom osobowym w Programie Trzecim Polskiego Radia, podyktowanym politycznymi zamierzeniami partii rządzącej absolutnie" - piszą o swojej inicjatywie założyciele "Ratujmy Trójkę".

Akcją "Wolność na Topie" chcieli pokazać, że "trójkowicze" są "wyjątkowo zmobilizowaną i zjednoczoną grupą słuchaczy". "To ważne, abyśmy w tym wyjątkowym czasie byli w stanie porzucić swoje prywatne preferencje i faworytów. Dziś liczy się jedność!" - namawiali na stronie wydarzenia , podając również szczegółową instrukcję głosowania.

Na "utwór wszech czasów" wybrali "Kocham Wolność", bo - jak napisali - "Trójka od zawsze prezentowała wyjątkową wolność, której w takim wymiarze nie można było uświadczyć w żadnej innej stacji Polskiego Radia".

 

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Bardzo nas denerwują, ale nie możemy się ich pozbyć z głowy. Sprawdź, czy naprawdę znasz teksty piosenek z reklam Za co w reklamie dziękowało nam Merci? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: