Okleił papugi taśmą i grał nimi jak piłką. "Wkur... mnie ciągłym ćwierkaniem"

1. Student z Wrocławia okleił papugi taśmą, a jedną zrzucił z balkonu 2. Wcześniej był nieprawomocnie skazany w sprawie maltretowania zwierząt 3. O sytuacji znęcania została już powiadomiona prokuratura

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasMężczyzna skazany nieprawomocnym wyrokiem za znęcanie się nad zwierzętami dalej kontynuuje swój proceder - podaje "Gazeta Wrocławska ".

22-letni student z Wrocławia okleił papugę taśmą klejącą i zrzucił z wysokości pierwszego piętra. Podobnie chciał postąpić z drugim ptakiem, ale na szczęście nie zdążył.

Gazeta twierdzi, że mężczyzna wcześniej bawił się spętanymi zwierzętami jak piłką, bo papugi "wkur..." go ćwierkaniem. W mieszkaniu studenta miały się znajdować także inne zwierzęta, m.in. węże i jaszczurki, na których podejrzany prawdopodobnie wyładowywał agresję.

Zamęczył kota w wirującej pralce

Student odpowiadał już za utrudnianie śledztwa i zacieranie śladów maltretowania zwierząt. Sąd skazał 22-latka na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata, ale wyrok nie jest prawomocny. Chodzi o sprawę jego współlokatora - Damiana M. - który w pierwszej instancji dostał dwa lata bezwzględnego więzienia. Mężczyzna złapał kota sąsiadki, a następnie zamęczył go w pralce.

Teraz jego kolega również dostanie podobne zarzuty - o sprawie znęcania się nad papugami policja powiadomiła już prokuraturę.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!