W tym wypadku cudem nikt nie zginął, ale statystyki majówki już są tragiczne. Miażdżąca liczba pijanych

1. Od piątku 19 osób zginęło, a 300 zostało rannych w wypadkach drogowych 2. W majówkę policja zatrzymała już ponad 900 pijanych kierujących 3. Pod Nowym Sączem roztrzaskało się auto, ale nie było ofiar

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasOd początku długiego weekendu na drogach doszło do 259 wypadków - poinformowała Komenda Główna Policji. Funkcjonariusze wyliczyli, że 19 osób zginęło, a blisko 300 odniosło rany. Tylko w czasie ostatniej doby zatrzymano prawie 380 pijanych kierujących - czytamy na stronie KGP. W ciągu trzech ostatnich dni nietrzeźwych było ponad 900!

Był pewny, że nikt nie przeżył

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w sobotę w Naściszowej pod Nowym Sączem. Po zderzeniu dwóch aut jedno zwisło na barierkach. Miało kompletnie roztrzaskany przód. Osoba wzywająca pomoc była pewna, że są ofiary śmiertelne - podała "Gazeta Krakowska" . Na szczęście nie było ofiar. Strażacy wydobyli rannych z wraku, rozcinając maskę. Poszkodowani trafili do szpitala.

Do końca majowego weekendu policjanci prowadzą na drogach więcej kontroli. Badają prędkość, trzeźwość kierowców i sposób przewożenia pasażerów.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!