"Fakt": 500 plus także na dorosłe dzieci. Witek zdradza: W każdej plotce jest ziarno prawdy

1. PiS chce rozszerzyć program 500 plus- podał "Fakt" 2. Miałby objąć uczące się dzieci do 21 roku życia 3. Elżbieta Witek (PiS): Zastanawiamy się nad tym

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPoniedziałkowy "Fakt" poinformował, że PiS rozważa rozszerzenie programu 500 plus także na dorosłe dzieci. Według informacji tabloidu, świadczenie objęłoby pełnoletnie dzieci, które nadal się uczą i nie zarabiają. Mogłoby być wypłacane przez 3 lata.

- W każdej plotce jest ziarno prawdy - powiedziała szefowa gabinetu politycznego Beaty Szydło w TVN24, odnosząc się do informacji "Faktu". - W jednej z rozmów pani premier o tym mówiła, ale i my się nad tym zastanawiamy, bo ten program jest bardzo dobrze przyjmowany przez ludzi - stwierdziła. I zaznaczyła, że "jeżeli środki budżetowe pozwolą, zastanawialibyśmy się, w jakim kierunku (program) poszerzyć". Dodała, że w tej chwili to jest "strefa marzeń", bo nie zapadły jeszcze żadne decyzje. - Warto o tym pamiętać, aby ludzie nie pomyśleli, że od jutra zmieniamy (próg wieku) z 18 lat na 21. To są marzenia, bardzo byśmy chcieli, by one były możliwe do zrealizowania - podsumowała Witek.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy program 500 plus powinien objąć też dorosłe, uczące się dzieci?
Więcej o: