Kolejna zmiana w Polskim Radiu. Dziennikarka z Brukseli musi wrócić do Polski

1. Polskie Radio będzie mieć w Brukseli 1 korespondentkę - podał Press 2. Zarząd ustalił, że druga z dziennikarek ma wrócić do kraju3. Według władz nie potrzeba "podwójnej obsady"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasNowy zarząd zdecydował, że "nie potrzebuje już podwójnej obsady placówki" w Brukseli - pisze serwis Press.pl . Do kraju ma wrócić Magdalena Skajewska. Dziennikarka od 2007 r. pracowała w Polskim Radiu. Press nie informuje, czy nadal będzie ona pracować dla rozgłośni. W Belgii zostaje Beata Płomecka (korepondentka od 2005 r.).

 

To kolejna zmiana w Polskim Radiu po zmianie zarządu. Z Jedynką pożagna się Janusz Weiss. Dziennikarzowi przekazano, że powody rozstania nie są polityczne. Czytaj więcej >>>

Radiowe czystki

Zwolnienia w Polskim Radiu budzą od kilku miesięcy duże kontrowersje. Awanturę wywołało zwolnienie w połowie marca Andrzeja Mietkowskiego ze stanowiska dyrektora portalu Polskieradio.pl. Jako oficjalną przyczynę podano "niegospodarność".

Sprzeciw wzbudziło także zwolnienie z Trójki Jerzego Sosnowskiego. Dziennikarz pracował w Polskim Radiu od 2000 roku. W tym czasie prowadził liczne audycje, w tym "Klub Trójki" i "Literackie BiuroŚledcze". Był również kierownikiem redakcji publicystyki w Trójce.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: