Dziennikarz pokazał, jak teraz wygląda korytarz w TVP Info. "Propagandowe plakaciki". Pereira odpowiedział

1. W sieci pojawiło się zdjęcie przedstawiające korytarz w budynku TVP 2. Na korytarzu wiszą plakaty Ruchu Higieny Moralnej 3. Szefowie publicystyki odpowiadają: To nie nasze. A drzwi prowadzą do ubikacji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZaczęło się od plakatu "Resortowe kundle do budy". Zdjęcie drzwi, na których przyklejono plakat, umieścił w sieci dziennikarz Przemysław Szubartowicz. Podał wówczas, że w pokoju, do którego drzwi prowadzą, urzędują szefowie publicystyki TVP - Dawid Wildstein i Samuel Pereira.

Ci zdementowali informację - Pereira zapewnił, że w ich gabinecie wisi tylko godło i krzyż, a Wildstein skomentował: "Uwielbiam, jak się tak podniecają, kłamią i manipulują. Wiem, że dobrą robotę robimy".

Ale pojawiło się kolejne zdjęcie - szerszy kadr, na którym widać tez trzy inne plakaty. "Generale stanu wojennego! Zrób coś dla Polski! Spójrz prawdzie w oczy!", "10/04 - 6. rocznica katastrofy smoleńskiej. Prawda ich zaboli" i "Stop russian aggression on Europe".

Plakaty są dziełem Ruchu Higieny Moralnej - niszowej organizacji, znanej głównie ze swoich kontrowersyjnych posterów. Ostatni raz o RHM było głośno w 2011 roku, gdy na ulicach Warszawy pojawiły się plakaty "Jesteś HOMO - ok! Ale nie spedalaj nieletnich"

Tym razem Samuel Pereira poinformował, że są to drzwi prowadzące "na korytarz, do damskiej ubikacji". Szubartowicz odpowiedział, że jest to bez znaczenia, bo "toleruje propagandowe plakaciki, które w TVP na korytarzu są niedopuszczalne".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz wideo

Szybki QUIZ: 'Dobra zmiana' w TVP [5 pytań] Nowe "Wiadomości" straciły w lutym około: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: