Minister zdrowia chce ograniczenia liczby palących. "Najlepiej, żeby nikt w Polsce nie palił"

1. Konstanty Radziwiłł chciałby ograniczenia liczby palących papierosy 2. Minister zdrowia mówił o tym w wywiadzie dla radia RMF FM 3. Resort szykuje "akcję" w tej sprawie. Radziwiłł nie podał szczegółów

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Gdyby pan mnie zapytał, czy jest jedna taka rzecz w zdrowiu, którą można by zrobić z najlepszym skutkiem dla wszystkich, to taką rzeczą byłoby poważne ograniczenie liczby osób palących papierosy. Albo nawet najlepiej - żeby nikt w Polsce nie palił - powiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w radiu RMF FM . - Umierałoby blisko o 100 tys. osób mniej, miliony nie chorowałyby, a my byśmy wydali znacznie mniej pieniędzy - tłumaczył w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem. I zadeklarował: - Szykujemy poważną akcję, w której chcemy chronić Polaków przed dymem tytoniowym i postępować tą drogą, którą postępuje cały świat, żeby redukować to zagrożenie.

Szczegółów akcji nie podał. Stwierdził natomiast, że pewne "grupy interesów" są zainteresowane wpływami w służbie zdrowia. - Niektóre działania w zakresie zdrowia publicznego, które próbujemy robić, bardzo wyraźnie naruszają interesy. Myślę tutaj na przykład o tytoniu - konstatował minister.

"Dobierają się do mojej żony"

Radziwiłł tajemniczo zapowiedział też, że spodziewa się ataków w mediach. Stwierdził, że ktoś (nie podał, kogo ma na myśli) "dobiera się" do jego żony, która jest architektem i wykonywała projekty na zlecenie izb lekarskich. - Nie mamy nic do ukrycia - zapewnił.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Czy całkowity zakaz palenia to dobry pomysł?