Organizator Dni Konia Arabskiego zerwał umowę ze stadninami. Nieoficjalnie: aukcję przejmą Targi Poznańskie

1. Firma Polturf od lat organizowała aukcję koni arabskich "Pride of Poland" 2. Teraz rozwiązała umowę ze stadninami w Janowie Podlaskim i Michałowie 3. RMF FM: Aukcję mogą przejąć Targi Poznańskie

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasPolturf, czyli firma zajmująca się od 2001 roku organizacją aukcji, w minionych latach już w marcu dostawała od stadnin pełną listę koni zgłoszonych na licytację. Tym razem sytuacja wyglądała inaczej - na początku kwietnia właścicielka Polfuru ostrzegała , że przygotowania idą z opóźnieniem. - Wielu klientów deklaruje, że nie przyjedzie na aukcję. Sędziowie wycofują się z sędziowania pokazów. Poziom nie będzie taki, jak był do tej pory - mówiła.

Teraz Barbara Mazur zdecydowała się zerwać umowę. Jak podaje RMF FM , powodem był "brak jakiejkolwiek współpracy z obecnymi zarządami obu stadnin". - Ma to uniemożliwiać zorganizowanie imprezy na zakładanym wcześniej poziomie - informuje stacja. Dziennikarze RMF ustalili też, że Polturf będzie domagać się rekompensaty finansowej za to. że hodowle miały - zdaniem firmy - ujawnić zastrzeżone informacje z umowy. Polturf chce też zwrotu pieniędzy zainwestowanych w aukcję.

Według nieoficjalnych informacji RMF, imprezę mają przejąć Targi Poznanskie.

Czytaj także na lublin.wyborcza.pl >>>

Co się dzieje w Janowie Podlaskim?

W ciągu ostatnich miesięcy w Janowie Podlaskim padły już trzy klacze, w tym dwie należące do Shirley Watts, żony perkusisty Rolling Stones. Watts postanowiła zabrać pozostałe w stadninie konie. Obecnie trwa postępowanie, które ma wyjaśnić dokładne przyczyny zgonu klaczy.

Wcześniej prezesi stadnin koni arabskich - Marek Trela z Janowa Podlaskiego i Jerzy Białobok z Michałowa, oraz inspektor ds. hodowli koni Anna Stojanowska - zostali zdymisjonowali przez prezesa Agencji Nieruchomości Rolnych. Decyzja ta spotkała się z oburzeniem środowiska w kraju i za granicą, wiele krytycznych głosów padło także ze strony polityków opozycji i mediów.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 14 faktów z czasów PRL, których wstyd nie znać! [QUIZ] Które igrzyska olimpijskie zbojkotowała Polska w 1984r.? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: