RMF nieoficjalnie: Katarczycy chcą pozwać stadninę w Michałowie. Poszło o wyciek umowy w prawicowej prasie

1. RMF FM: Stadnina Al Thumana prawdopodobnie pozwie Michałów 2. Sprawa dotyczy umowy na dzierżawę konia, która wyciekła do prasy 3. Zagrożona pozwem jest również stadnina w Janowie Podlaskim

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW ciągu tygodnia katarska stadnina Al Thumana ma zdecydować o pozwie przeciwko hodowli koni arabskich w Michałowie - podaje RMF FM .

Reporter radia ustalił, że chodzi o wyciek tajnej umowy między dwoma ośrodkami, która dotyczyła ogiera Moriona, oddanego w dzierżawę Katarczykom. "Gazeta Polska" w połowie marca w artykule "Wojny o stadniny" ujawniała szczegóły poufnego kontraktu, podając m.in. kwotę, za jaką konia wydzierżawiono, wysokość ubezpieczenia i dane osoby odpowiedzialnej za zatwierdzenie dziennego utrzymania zwierzęcia. Miało to rozzłościć przedstawicieli stadniny Al Thumana - w Katarze upublicznienie tego rodzaju danych postrzega się jako działanie nielegalne, na niekorzyść klienta.

Informacja jest na razie nieoficjalna - RMF FM pisze, że Katarczycy "najprawdopodobniej złożą pozew" w niedługim czasie. Nie wiadomo jednak, czego będą się domagać.

Zagrożona pozwem może być również stadnina w Janowie Podlaskim. W tym przypadku pozew ma planować Shirley Watts, żona perkusisty The Rolling Stones. W Janowie padły jej dwie klacze, a dwie pozostałe sama stamtąd zabrała.

O zwolnieniach w stadninach w Janowie Podlaskim i Michałowie przeczytasz więcej TUTAJ >>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: