Rozsypująca się karoseria i opony bez bieżnika. Takim autobusem dzieci miały pojechać na wycieczkę

1. Policjanci nie dopuścili do ruchu autobusu z wycieczką szkolną 2. Autokar był w fatalnym stanie technicznym 3. Pojazdem dzieci z gminy Lubin miały pojechać do Wrocławia

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasLubińscy policjanci nie dopuścili do ruchu autobusu, którym dzieci miały jechać na wycieczkę do Wrocławia. Pojazd był w fatalnym stanie technicznym.

Funkcjonariusze odnotowali - i to już po wstępnych oględzinach - odstające fragmenty karoserii i opony pozbawione bieżnika. Kierowcy został zatrzymany dowód rejestracyjny - zdezolowany pojazd będzie mógł się pojawić na drodze dopiero po niezbędnych naprawach i przejściu przeglądu technicznego.

A dzieciom udało się ostatecznie wyjechać na wycieczkę, chociaż z opóźnieniem, po podstawieniu autokaru przez innego przewoźnika. Policjanci przypominają, że rodzice lub nauczyciele mający wątpliwości co do stanu pojazdu, którym podróżują ich dzieci, zawsze mogą się zwrócić do funkcjonariuszy o przeprowadzenie kontroli.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Rozpoznasz, które to kultowe auta z czasów PRL-u po ich kształcie? [QUIZ] PolonezPolonez fot. gazeta.pl Sprawdź! Rozwiąż QUIZ