Nudzą cię szkolenia z BHP? Po obejrzeniu tego filmu będziesz miał ciarki [WIDEO]

Odcięte palce, fruwające palniki, porażenie prądem. Twórcy tego materiału wyszli z założenia, że nic tak nie przemawia do zdrowego rozsądku, jak unaocznienie skutków nieprzestrzegania zasad BHP.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasO wypadek w pracy jest łatwiej, niż może się wydawać. Wielu z tych zdarzeń dałoby uniknąć, gdyby tylko zostały zastosowane podstawowe procedury bezpieczeństwa.

O tym jakie niebezpieczeństwa czekają na pracownika, przypominał edukacyjny filmik wyprodukowany w latach 90. przez United Safety Council. Materiał ma dość wymowny tytuł: "Czy będziesz tu jutro?". Ostrzegamy, niektóre przedstawione w nim sceny są bardzo drastyczne.

 

Robotnik spada z niezabezpieczonej drabiny i nadziewa się na długi pręt. Ktoś inny dostaje po głowie butlą ze sprzężonym powietrzem. Słychać krzyki i wycie z bólu. Pomiędzy przerażające obrazy wpleciono edukacyjne przemowy doświadczonych pracowników.

Filmik instruktażowy przypomina chwilami sceny z produkcji gore. Zapewne o to chodziło twórcom - wszak to, co szokujące, zapada w pamięci najbardziej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: