Zamieszanie z dymisją ministra. Poseł potwierdza, sam zainteresowany dementuje

1. Krzysztof Tchórzewski podał się do dymisji - podała ?Polityka? 2. Minister dementuje.- Ktoś podkłada mi świnie - powiedział 3. W tym samym czasie jeden z posłów PiS informację potwierdził

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"O tej dymisji mówiło się od dawna. Już w chwili formowania rządu Beaty Szydło Krzysztof Tchórzewski wzięty został trochę z łapanki" - pisze Adam Grzeszak w "Polityce" . Tchórzewski kieruje specjalnie utworzonym "superresortem" - ministerstwem energii.

Minister dementuje, ale...

W rozmowie z RMF24.pl Minister Tchórzewski zdementował informację, że podał się do dymisji. - Ktoś mi podkłada świnie. Nie schodzę z łodzi premier Beaty Szydło - powiedział. Również na Twitterze ministerstwa pojawiła się informacja, że dzisiejszy dzień jest dla ministra "dniem "sukcesu a nie dymisji".

I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby w tym samym czasie informacji o dymisji ministra nie potwierdził w Polskim Radio poseł PiS Michał Wójcik. Według posła do dymisji miało dojść przez "względy osobiste".

Dymisja będzie, ale nie dziś?

"Polityka" zaktualizowała tekst o losach Krzysztofa Tchórzewskiego. Według nowych informacji, do dymisji dojdzie, ale w późniejszym terminie. Chodzi o to, żeby dziś nie psuć "wizerunkowych skutków ogłoszenia decyzji o powstaniu Polskiej Grupy Górniczej".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!