Jest wyrok w sprawie zabójcy 10-letniej Kamili. Samuel N. skazany na dożywocie

1. Sąd skazał Samuela N. na dożywocie i pozbawił praw publicznych 2. Mężczyzna zabił siekierą 10-letnią dziewczynkę w Kamiennej Górze 3. Musi też zapłacić odszkodowanie rodzicom zabitego dziecka

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasSamuel N., który w sierpniu zeszłego roku zabił siekierą 10-letnią Kamilę w centrum Kamiennej Góry, został skazany na dożywocie. Sąd w Jeleniej Górze pozbawił także mężczyznę praw publicznych na 10 lat i nakazał mu zapłacić 100 tys. zł na rzecz każdego z rodziców zamordowanego dziecka. Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj więcej na wroclaw.wyborcza.pl >>>

Chciał się zemścić na urzędnikach

Do makabrycznego zdarzenia doszło na pl. Wolności w Kamiennej Górze. Do 10-letniej dziewczynki, która weszła do księgarni z rodzicami, podbiegł 27-letni Samuel N. i uderzył ją siekierą w tył głowy. Po zadaniu ciosu odrzucił narzędzie i uciekł.

Dziewczynka została zabrana do szpitala. Niestety, nie udało się jej uratować. Po trzech godzinach od ataku dziecko zmarło.

Wcześniej 27-latek odwiedził urząd pracy, gdzie został poinformowany, że nie przysługuje mu zasiłek. Od półtora miesiąca nie mógł znaleźć pracy, planował zemścić się na urzędnikach i dlatego zabrał ze sobą siekierę. Po awanturze z w urzędzie pracy został wyrzucony z budynku. Jak zeznał, chodził bez celu po mieście i cały czas narastała w nim złość. W końcu zaatakował przypadkowe dziecko.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!