Oglądalność TVP1 spada na łeb na szyję. Stacja właśnie odnotowała najgorszy wynik w historii

1. Oglądalność TVP1 spadła w zeszłym tygodniu z 10,37 proc. do 9,58 proc. 2. To najsłabszy tygodniowy wynik w historii stacji 3. Dwa pierwsze miejsca zajmują Polsat i TVN

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasW okresie od 18 do 24 kwietnia 2016 roku TVP1 odnotowała najsłabszy tygodniowy udział oglądalności w historii badań telemetrycznych w Polsce - podaje serwis Wirtualnemedia.pl , na którego zlecenie firma Nielsen Audience Measurement przygotowuje cotygodniowe zestawienia.

Wynik stacji to 9,58 proc., co oznacza spadek o 0,79 pkt. proc. w stosunku do poprzedniego tygodnia. Jak pokazują dane, TVP1 w krótkim czasie straciła blisko 42 tys. widzów.

Na pierwszym miejscu uplasował się Polsat z oglądalnością na poziomie 11,69 proc., a zaraz za nim - ze zbliżonym wynikiem: 11,52 % - TVN.

Dane z badania Nielsen Audience Measurement dla Wirtualnemedia.pl Create column charts

Spada oglądalność "Wiadomości" - winne metody badania

O tym, że TVP1 odnotowuje spadki, informowaliśmy już w połowie kwietnia . Drastycznie spadła wtedy oglądalność głównego wydania "Wiadomości", które w marcu oglądało średnio 3,2 mln widzów, czyli o 644,3 tys. mniej niż rok wcześniej i 250 tys. mniej w stosunku do lutego.

Prezes Kurski, komentując kiepski wynik, stwierdził, że część widzów, dla których TVP była dotąd "substytutem TVN-u czy Polsatu", mogła odejść do innych stacji. - Na to miejsce napłynęła duża część nowych widzów, którzy odnaleźli się w nowej telewizji; wyborców obozu, który wygrał ostatnio wybory. To też są widzowie telewizji publicznej, tylko że w żaden sposób nie są wykazywani w panelach badawczych - ocenił.

TVP chwali się, że "zostawiła konkurencję daleko w tyle". A teraz spójrzcie na wyniki oglądalności >>>

Kurski skrytykował także polskie badania oglądalności. Przekonywał, że firma Nielsen Audience Measurement robi to na zdecydowanie zbyt wąskiej, bo liczącej ok. 2 tys. gospodarstw domowych prób.

Według prezesa TVP dopiero unowocześnienie paneli pomiarowych da prawdziwe wyniki oglądalności. - Jako Telewizja Polska będziemy inicjować pozytywną zmianę, żeby doszlusować do standardów krajów zachodnich. Stwórzmy narodowy instytut badawczy, taki jak w wielkich krajach Unii Europejskiej - zaapelował Kurski.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Szybki QUIZ: 'Dobra zmiana' w TVP [5 pytań] Nowe "Wiadomości" straciły w lutym około: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: