Składanie miniaturowego origami i zwijanie małego sushi. Nietypowy egzamin dla studentów w Japonii

Chirurg musi odznaczać się nie tylko specjalistyczną wiedzą, ale również niebywałą precyzją i odpornością na stres. W pewnym japońskim szpitalu kandydaci do tej profesji muszą przejść przez dość oryginalny test.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Renomowany Kurashiki Central Hospital z południowej Japonii postanowił przeprowadzić nieszablonowy test praktyczny dla studentów starających się o przyjęcie na staż chirurgiczny. Specjaliści z tej placówki podkreślają, że w rękach chirurga leży ludzkie życie. Stąd pomysł na egzamin, który ma w oryginalny sposób sprawdzić, czy kandydaci posiadają umiejętności niezbędne w tym zawodzie.

Test składa się z trzech zadań. Pierwsze wyzwanie polega na złożeniu żurawia origami z karteczki o wymiarze 1,5 cm kwadratowych.

W kolejnym etapie kandydaci muszą odtworzyć ciało owada z 13 elementów. Ważne, by w trakcie nie uszkodzić żadnej z części. Po złożeniu zwierzątko powinno mierzyć 3,5 cm długości. W ostatnim zadaniu należy sporządzić miniaturowe sushi, na podstawie wzorów podanych na kartce.

Na każdym etapie ocenie podlega zarówno precyzja wykonania, jak również liczba złożonych egzemplarzy. Na realizację poszczególnych zadań przeznaczono 15 minut.

Kandydaci muszą wykazać się zatem nie tylko dużą koncentracją i pewną ręką, ale również umiejętnością pracy pod presją czasu. Poza testem praktycznym kandydaci zdają egzamin z wiedzy teoretycznej.

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: