"wSieci" typuje najlepszy program informacyjny, a "Do Rzeczy" tropi kampanię przeciwko prezydentowej [W TYGODNIKACH]

"Obieg myśli jest dziś bardziej wolny" - pisze Michał Karnowski na łamach "wSieci". A w tygodniku analiza "rzetelnych" PiS-owskich "Wiadomości" i propagandowych "Faktów". O czym jeszcze przeczytamy w nadchodzącym tygodniu?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zobacz wszystkie okładki>>>

Na okładce nowego "Do Rzeczy" Agata Duda i wymowny tytuł: "Dopaść pierwszą damę". W tekście "Pejcz, marchewka i skarpetkowe kulki" Piotr Semka wchodzi za kulisy "kampanii medialnej" skierowanej przeciwko żonie prezydenta. "Medialne osaczenie prezydentowej zniesmaczyło nawet dawnych założycieli >>Gazety Wyborczej<<" - pisze dziennikarz. Z kolei w artykule "Pierwsza atakowana" Marcin Makowski walczy ze "skrzywionym obrazem pierwszej damy".

W "Do Rzeczy" również Rafał Ziemkiewicz liczy ile nas kosztuje donoszenie opozycji na Polskę, Waldemar Łysiak pisze o historii cenzury, a Cezary "Trotyl" Gmyz przybliża niepublikowane nagrania z afery taśmowej.

WIĘCEJ>>

A w najnowszym numerze "wSieci" - "Informacja kontra agitacja", czyli analiza roli mediów i wpływu, jaki wywierają na odbiorców. Jak czytamy na okładce, jej wynik jest już znany: "Wiadomości" zamieniły się za rządów PiS w "poważny program informacyjny", a "Fakty" TVN to "nadal dziennik propagandowo-rozrywkowy". "Nikt nie zaprzeczy, że obieg myśli jest dziś bardziej wolny, a media skuteczniej patrzą na ręce stronom politycznego sporu" - stwierdza w redakcyjnym wstępniaku naczelny Michał Karnowski.

Poza tym w numerze między innymi o "genie zagłady" w Kukiz'15, który nakazuje posłom formacji głosować przeciw rządowi, a także tekst o prezesie TK Andrzeju Rzeplińskim. "Już dawno wyszedł z roli sędziego, robi politykę w coraz mniej zawoalowany sposób" - stwierdzają na łamach "wSieci" Marek Pyza i Marcin Wikło.

WIĘCEJ>>

Naukowcy alarmują, że metoda in vitro i manipulacje w ludzkim genomie prowadzą nas w przepaść" - straszy na okładce nowe wydanie "Wprost". A obok tekstu - zdjęcie nagiej kobiety owiniętej drutem kolczastym w kształcie kodu DNA. I pytanie: "Jakiego człowieka tworzą genetycy?".

"Wprost" rozmawia także z wicemistrzem Europy w ujeżdżaniu byków ("Kaczyński mówił o mnie"), stwierdza, że "Tusk myślami jest już w Polsce", a także wieszczy, że "inicjatywa 18 posłów Kukiza może zniszczyć wysiłek państwa w walce z mafią paliwową".

WIĘCEJ>>

W "Newsweeku" tematem okładkowym są młodzi polscy nacjonaliści. "Czują się opuszczeni przez państwo, samotni, pozbawieni ideałów. I dlatego tak łatwo wpadają w sidła prawicowych radykałów" - taką tezę w artykulą "Idą brunatni" stawiają publicyści tygodnika.

Oprócz tego Rafał Kalukin pisze o opozycji: "Partie Schetyny i Petru są jak awers i rewers tej samej monety; każda patrzy w inną stronę". A Michał Krzymowski stawia tezę - "Kornel i Mateusz Morawieccy mają różne motywy, ale jeden cel: premierostwo dla juniora".

WIĘCEJ>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: