Obrońcy zwierząt odnaleźli kobietę, która okładała kota kapciem. Pomogli im internauci

W ciągu kilku godzin internauci zidentyfikowali kobietę, która znęca się nad kotem. Starsza pani zgodziła się na dobrowolne oddanie zwierzęcia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Wczoraj w sieci pojawiło się krótkie nagranie, na którym starsza kobieta trzyma kota za kark i okłada go kapciem. O odnalezienie autora filmiku zaapelował szczeciński oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Nagranie ma już prawie 200 tys. odtworzeń.

Internauci włączyli się w poszukiwania i w ciągu kilku godzin namierzyli widoczną w materiale kobietę. Autorem nagrania okazał się jej syn.

Po ustaleniu danych właścicielki kota inspektorzy TOZ Oddział w Szczecinie przeszli do interwencji. Zwierzę zostało odebrane i znajduje się obecnie pod opieką Towarzystwa. Na jutro przewidziano oględziny u weterynarza.

Kobieta zgodziła się oddać kota dobrowolnie. Przeciwko starszej pani zostanie wszczęte postępowanie.

To kolejny przypadek, kiedy interwencja internautów pomogła namierzyć osobę znęcającą się nad zwierzęciem . Przed 5 miesiącami odnaleziono 16-letniego autora nagrania , który podduszał małego kota i uderzał nim o trzonek łopaty. Zwierzę nie przeżyło.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: