Abp Tadeusz Gocłowski trafił do szpitala po wylewie. "Sytuacja i stan jest nieciekawy"

1. Były Metropolita Archidiecezji Gdańskiej trafił do szpitala 2. Parafia Św. Jadwigi Śląskiej: Arcybiskup miał obszerny wylew 3. Stan Tadeusza Gocłowskiego jest "nieciekawy" - czytamy w oświadczeniu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Ks. Abp Tadeusz Gocłowski - były Metropolita naszej Archidiecezji trafił dzisiaj do szpitala, mając obszerny wylew. Sytuacja i stan jest nieciekawy. Ogarnijmy go modlitwą" - czytamy na profilu parafii Św. Jadwigi Śląskiej na Facebooku.

Jak podaje tvn24, duchowny trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego; rzecznik kliniki na razie nie udziela jednak żadnych informacji o stanie zdrowia arcybuskupa. Były metropolita już wcześniej poważnie chorował - w 2010 roku doznał udaru mózgu.

Tadeusz Gocłowski ma 85 lat, od 2008 r. przebywa na emeryturze. Od roku 1984 był gdańskim biskupem diecezjalnym, a od 1992 do 2008 metropolitą gdańskim. W 2006 r. odmówił przyjęcia tytułu Honorowego Obywatela Gdańska , po tym, jak jeden z radnych zasugerował, że nadanie tytułu arcybiskupowi ma związek z kampanią wyborczą. Jest honorowym obywatelem Gdyni, Sopotu i Wejherowa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: