Były asystent Szydło prezesem lotniska w Krakowie

1. Nowym prezesem lotniska Balice będzie Radosław Włoszek 2. B. asystent premier jest historykiem bez doświadczenia w branży

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasRadosław Włoszek, były asystent Beaty Szydło, został w środę prezesem zarządu spółki Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice. Informację podał polsatnews.pl .

Oficjalnie były prezes Jan Pamuła, który zarządzał lotniskiem od 2008, sam złożył rezygnację po audycie. "Dotychczasowa praktyka zarządzania kluczowymi dla spółki projektami inwestycyjnymi nie gwarantowała optymalnego przygotowania lotniska do obsługi zwiększonego ruchu pasażerskiego, w szczególności w perspektywie zbliżających się Światowych Dni Młodzieży" - napisało lotnisko w komunikacie.

Historyk, radny, asystent, członek rady nadzorczej TVP

Włoszek nie ma doświadczenia w zarządzaniu portami lotniczymi, ukończył Wydział Historyczny i Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ. Jest przewodniczącym Rady Powiatu w Oświęcimiu z ramienia PiS. Na stronie powiatu widnieje informacja, że ma "wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w podmiotach gospodarczych". Kandydował na prezydenta Oświęcimia - pisał portal Oświęcim Online . Był asystentem Szydło zanim została premierem. Kilka tygodni temu został członkiem rady nadzorczej TVP.

Pamuła był posłem Sejmu I kadencji z ramienia KLD, potem popierał PO. W 1996 został tymczasowo aresztowany, przedstawiono mu zarzuty płatnej protekcji i przyjęcia łapówki, ale w 2008 został prawomocnie uniewinniony.

Włoszek został członkiem zarządu spółki w marcu, ale zmiany na stanowisku prezesa początkowo spodziewano się po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży. O pozostawienie Pamuły apelował kardynał Stanisław Dziwisz.

Krakowskie lotnisko jest drugim w Polsce portem po warszawskim pod względem liczby odprawianych pasażerów, jak i liczby operacji lotniczych.

SPRAWDŹ TEŻ KSIĄŻKĘ: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Ten quiz na pewno nie spodoba się zwolennikom PO i PiS [QUIZ] "Dzisiejsze wysłuchanie (w PE - red.) to politycznie wyjątkowo szkodliwe działanie partii opozycyjnej"- kto to powiedział? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: