"Newsweek": Pawłowicz to bulterierka Kaczyńskiego. On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie [W TYGODNIKACH]

- Jest w niego wpatrzona, ufa mu bez zastrzeżeń, wręcz modli się do niego. Jest dla niej jak guru w sekcie, ona mu się podporządkowuje - tak o relacji Pawłowicz i Kaczyńskiego mówi dawna znajoma posłanki PiS w "Newsweeku". O czym jeszcze przeczytamy w nadchodzącym tygodniu?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas Zobacz wszystkie okładki>>>

- Merkel jest po prostu głupia - mówi w nowym "Do Rzeczy" Mariusz Max Kolonko. - Merkel mogłaby polskiej premier Szydło wiązać buciki. To Merkel powinna tłumaczyć się w Brukseli, dlaczego polityka Niemiec doprowadziła do zagrożenia bezpieczeństwa obywateli Unii, a nie nasza Szydło - mówi dziennikarz. Według niego Kaczyński dopiero zaczyna swoją rozgrywkę, ale tym razem "gra białymi".

W "Do Rzeczy" również Rafał Ziemkiewicz o szansach Andrzeja Dudy na wzmocnienie prezydentury, Ewa Stankiewicz chce ukarać winnych "zamachu smoleńskiego", a także rozmowa Pawła Lisickiego z Waldemarem Łysiakiem.

Więcej>>>

"Jest psem gończym Kaczyńskiego. On ją spuszcza z łańcucha, ona warczy, szczeka i gryzie. Potem prezes mówi 'siad', 'do budy'. A ona kładzie po sobie uszy i wykonuje polecenie". Tak charakteryzuje Krystynę Pawłowicz najnowszy "Newsweek". - Jest w niego wpatrzona, ufa mu bez zastrzeżeń, wręcz modli się do niego. Jest dla niej jak guru w sekcie, ona mu się podporządkowuje - mówi cytowana przez tygodnik dawna znajoma posłanki. Jej zdaniem, gdyby nie prezes PiS, "mogłaby być zupełnie inną osobą".

Ponadto "Newsweek" o tym, "jak obóz rządzący rozkręcił przemysł pogardy" i na nowo zaczął dzielić Polaków i niszczyć wspólnotę narodową. Oraz jak działa miejsce luksusowych wczasów Piotra Dudy i pytanie, czy Emily Ratajkowski i Kim Kardashian są feministkami.

Więcej>>>

"Czy Polacy to antysemici" - pyta "Wprost" w rocznicę powstania w warszawskim getcie. "Polski antysemityzm jest dziś bardziej mitem niż rzeczywistością" - uważa Matthew Tyrmand. Paweł Śpiewak twierdzi zaś, że "w Polsce w stosunku do Żydów panuje rodzaj nieżyczliwości, podejrzliwości, co oczywiście nie oznacza, że istnieje szeroki agresywny antysemityzm". A zdaniem Aliny Całej "Polacy nie zrobili dostatecznie dużo, aby ratować Żydów, i w tym sensie ponoszą moralną odpowiedzialność za ich śmierć".

"Wprost" także o "ryzykownej grze" Rosji: "Związku Radzieckiego już nie ma, ale mentalność i metody zostały" - pisze Tomasz Wróblewski. A Mariusz Staniszewski twierdzi, że opozycja "zaprosiła polityków obcych państw do ingerencji w wewnętrzne sprawy naszego kraju".

Więcej>>>

aa a

A na okładce "W Sieci" Jarosław Kaczyński, w środku - wywiad z prezesem PiS. - Mówię jasno i wyraźnie: musimy iść do przodu, jeszcze przyśpieszyć, musimy uruchamiać kolejne projekty, musimy ruszyć jeszcze mocniej do przodu - twierdzi Kaczyński . - Są sukcesy, ale nic gorszego niż samozadowolenie nie może nas spotkać - dodaje.

Poza tym w numerze o manipulacjach banków zagranicznych w Polsce, kontrolowaniu polskich mediów przez niemieckich wydawców, a Robert Mazurek o filmie "Smoleńsk". "Przemysł pogardy nie zasypia gruszek w popiele" - pisze natomiast Dorota Łosiewicz o "atakach medialnych na pierwszą damę".

Więcej>>>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: