PiS zarzucił Trzaskowskiemu działanie przeciw Polsce. Ten w odpowiedzi "wyznał" swoje winy

1. Rafał Trzaskowski żartobliwie odpowiedział na krytykę 2. Poseł PiS oskarżył go o tworzenie rezolucji "przeciw Polsce" 3. Polityk PO "przyznał się" do inspirowania krytyki Polski za granicą

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Tak PO pisała rezolucję PE przeciw Polsce. Wśród autorów Rafał Trzaskowski. Dla tych, co myślą, że PO w tym nie uczestniczyła" - napisał na Twitterze europoseł PiS, Tomasz Poręba. Na potwierdzenie opublikował zdjęcia dokumentu zatytułowanego "Szkic rezolucji o Polsce", gdzie w historii edycji występuje nazwisko Trzaskowskiego.

Informację szybko podchwyciły prawicowe portale. Materiał "Kulisy powstania rezolucji" wyemitowały "Wiadomości" TVP. Polityk PO spotkał się z falą krytyki w internecie. Komentujący pisali o "zdradzie", były też wyzwiska.

"Rozmawiałem z Obamą, załatwiłem z Junckerem"

- Dbaliśmy o wyważony charakter rezolucji - tłumaczył w "Wiadomościach" poseł PO. W internecie odpowiedział żartem. "Czas na rachunek sumienia i kilka słów prawdy. Tak, to ja napisałem rezolucję w Parlamencie Europejskim - osobiście namówiłem 513 do głosowania za nią - dzięki czemu poparły ją wszystkie liczące się frakcje PE. Namówiłem amerykańskich Senatorów do zadawania pytań o stan demokracji w Polsce. To ja rozmawiałem wielokrotnie z Barackiem Obamą (yo, Barack my man) żeby z Prezydentem Dudą rozmawiał w korytarzu, a na kolację poszedł z Donaldem Tuskiem" - skomentował na Facebooku.

"Załatwiłem z Jeanem-Claudem Junckerem by rozpoczął procedurę o naruszanie praworządności w Polsce. Napisałem opinię Komisji Weneckiej, uprzednio przebrany za mnicha doradziwszy min Waszczykowskiemu, żeby ją zaprosił do Polski. Namówiłem wszystkich przywódców europejskich by wyrażali głos niepokoju w sprawie Polski (nie zdażyłem tylko porozmawiać z Viktorem). Współredaguje treść większości artykułów na temat PL w Financial Times, Le Monde, El Pais, FAZ, Die Welt, the Economist, EL Globo i Lidove Noviny, (w Washington Post trochę pomagał mi Radek Sikorski). Ja także namówiłem Papieża Franciszka, żeby nie pozwolił Arcybiskupowi Paetzowi na udział w jutrzejszej mszy. I na koniec - ze smutkiem przyznaję - tak, to ja namówiłem wielu przyjaciół, żeby zabrali z Janowa Podlaskiego swoje konie. W razie czego jutro przyjmuje interesantów na Patriarszych Prudach" - skwitował, nawiązując także do wielokrotnych komentarzy polityków PiS o tym, że krytyka spada na Polskę z powodu "donosów" opozycji".

Kaczyński gani za "donoszenie na Polskę" >>>

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Kto to powiedział: polski polityk czy postać z 'Gwiezdnych wojen'? Star WarsStar Wars Star Wars Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Więcej o: