Poseł PiS myślał, że krytykuje opozycję. Okazało się, że ośmieszył Kaczyńskiego

1. Poseł Marek Suski skrytykował słowa Jarosława Kaczyńskiego z 2014 r. 2. Dotyczyły zagrożenia demokracji i interwencji w europarlamencie 3. Suski myślał, że to słowa opozycji. ?To szkodzenie Polsce? - ocenił

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWiceprzewodniczący klubu parlamentarnego PiS Marek Suski był gościem programu "Tak czy nie" w Polsat News . Czy głosowanie za rezolucją w sprawie Polski w Parlamencie Europejskim było zdradą? - wokół tego pytania toczyła się rozmowa w studiu. Przypomnijmy: PiS uważa, że zainteresowanie instytucji europejskich Polską to efekt donoszenia na Polskę przez opozycję, a sprawy kraju powinniśmy rozwiązywać sami.

"Przytoczyłem słowa Jarosława Kaczyńskiego"

W pewnym momencie prowadzący program Piotr Witwicki przytoczył takie słowa:

- "Będzie też akcja międzynarodowa w OBWE i Parlamencie Europejskim. Będziemy tam stawiać sprawę tego, że Polska przestała być państwem, które spełnia wymogi związane z członkostwem. Bo demokracja jest wymogiem członkostwa w Unii Europejskiej" - zacytował Witwicki. - Panie pośle, jak pan by skomentował takie słowa? - zwrócił się do Suskiego.

- No jestem zszokowany. To jest dalsze szkodzenie Polsce i opowiadanie, że w Polsce nie ma demokracji - odpowiedział Suski.

- Panie pośle, przytoczyłem słowa Jarosława Kaczyńskiego z roku 2014 - wytłumaczył prowadzący. To rzeczywiście fragment wywiadu z prezesem PiS, który ukazał się we "Wprost".

- Widocznie wtedy była sytuacja taka, w której to, co się w Polsce działo, że chociażby podpalono budkę przed ambasadą rosyjską i mówiono, że zrobiły to duchowe dzieci PiS. Jeśli aresztuje się niewinnych ludzi, to demokracji nie było - odpowiedział bez wahania Suski.

- Panie pośle, albo można się zwracać do instytucji europejskich, albo nie - ripostował dziennikarz. I dodał, że w wywiadzie z Kaczyńskim była mowa o wyborach samorządowych.

- Jeżeli dwadzieścia kilka procent uzyskuje partia, która we wszystkich sondażach miała 5 procent, to nie można powiedzieć, że wybory nie były sfałszowane - skwitował Suski.

Zobacz wideo

Najbardziej znane polskie cytaty polityczne. Sprawdź, ile pamiętasz! [QUIZ] Kto powiedział: "Oni stoją tam, gdzie stało ZOMO"? Sprawdź! Rozwiąż QUIZ

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o: