Human Rights Watch ostrzega przed ksenofobią. Wśród przykładów Jarosław Kaczyński

1. Human Rights Watch piętnuje ksenofobię wśród liderów państw UE 2. Wśród negatywnych przykładów znalazł się Jarosław Kaczyński 3. HRW to organizacja zajmująca się ochroną praw człowieka

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas"Obrzydliwe, ksenofobiczne wypowiedzi. Polityce opartej na strachu przeciwstawiamy się przepisami prawa" - pisze organizacja Human Rights Watch na Facebooku. HRW przytacza słowa czterech liderów państw Unii Europejskiej, w tym Jarosława Kaczyńskiego.

Prezydent Czech Milos Zeman: "Uważam, że ta inwazja jest przeprowadzana przez Bractwo Islamskie, ze wsparciem finansowym z różnych państw. Bractwo nie może rozpocząć wojny przeciw Europie, ale może przygotować stopniowo rosnącą fale imigrantów i powoli przejmować kontrolę nad Europą".

Premier Słowacji Robert Fico: "Słowacja jest katolickim krajem, więc nie możemy tolerować napływu 300 czy 400 tys. muzułmańskich imigrantów, którzy chcieliby zapewne zacząć budować meczety na terenie całego kraju i starać się zmienić naszą naturę, kulturę czy wartości".

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: "Imigranci niosą ze sobą mnóstwo zarazków i bakterii, które w organizmach tych ludzi mogą być nieszkodliwe, ale tutaj mogą już być niebezpieczne".

Premier Węgier Viktor Orban: "Oczywiście to nie jest akceptowalna teoria, ale prawda jest taka, że wszyscy terroryści to imigranci. Pytaniem brzmi, kiedy przybyli na terytorium Unii Europejskiej".

Zobacz wideo

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Nasi politycy nie chcą, żebyście rozwiązali ten quiz Stefan Niesiołowski, Antoni Macierewicz i Ryszard Czarnecki byli kiedyś związani z jedną partią. Razem stanowili forpocztę: Sprawdź! Rozwiąż QUIZ